Student Agency žaluje ÚOHS

Brno, 7. července 2011 - Student Agency podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Důvodem je nesouhlas s rozhodnutím ÚOHS, kterým byla Student Agency udělena pokuta za to, že jezdila na trase Praha – Brno příliš levně. 

 

student

Pokuta, kterou má Student Agency podle ÚOHS zaplatit, je daní za to, že společnost reagovala na vývoj trhu a svým zákazníkům nabídla výhodu nižších cen stejně jako konkurence. Jak zástupci Student Agency uvádějí, problém vidí v tom, že ÚOHS nepostihuje to, když dominant prodává své zboží nebo služby draze nebo nekvalitně, ale trestá ty, kteří nabízí služby levné a kvalitní.

„Nikdy se nevzdáme našeho práva bojovat o zákazníka kvalitní službou a nízkými cenami. Žádný úřad, ani ten, který má v popisu práce přesný opak, nemůže narušovat volnou soutěž konkurenčních subjektů tím, že vydá úřední rozhodnutí, kterým poškodí zákazníka, aby ve svém důsledku hájil individuální podnikatelské zájmy konkurenčního stěžovatele“ říká Radim Jančura, zakladatel a majitel Student Agency.


Související články: