Ceny pohonných hmot stále stoupají

Brno, 26. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Ceny pohonných hmot v Brně, stejně jako v celém kraji, během minulého týdne opět stouply. Informaci poskytla společnost CCS s tím, že vyplývá z její pondělní statistiky. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stoupla v kraji o čtyři haléře a prodává se za 35,61Kč/l. V celé republice pak jeho cena vzrostla v průměru o dva haléře na 35,08Kč/l.

 

Benzin2

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Blansko, v průměru za 34,64 koruny za litr. To je o 19 haléřů méně než před týdnem. Litr za méně než 35 korun se v žádném dalším regionu netankuje. Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Břeclav, a to za 35,93 koruny (o 17 haléřů více než před týdnem).

 

Cena nafty v kraji šla nahoru o šest haléřů, řidiči ji nakoupí za 35,07 koruny za jeden litr. Republikový průměr zůstal na stejné úrovni jako před týdnem, tedy na 34,54 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Blansko, v průměru za ní pumpaři inkasují 34,61 koruny za litr (o dva haléře více než před týdnem). Nejvyšší ceny drží nafta na benzinových pumpách v regionu Brno-město, kde se za litr platí průměrně 35,41 koruny. Tedy o pět haléřů méně než před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Tomáš Králíček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...