Dětem ze ZŠ Štolcova do podzimu opraví hřiště

Brno, 30. dubna 2024 - Rekonstrukce se dočká hřiště Základní školy Štolcova, kterou navštěvují děti s autismem a mentálním handicapem. Rada města Brna schválila, že opravy nyní nevyhovující plochy provede firma BESTBUILD, s. r. o, za necelé čtyři miliony korun bez DPH. Hotovo bude během léta.

detske hriste

Aktuálně není hřiště ve dvorní části ZŠ Štolcova ve stavu, aby na něm mohla probíhat výuka tělesné výchovy ani další školní aktivity. Radní tak odsouhlasili, že venkovní prostor upraví firma BESTBUILD, s. r. o., za 3 933 333,33 korun bez DPH. Samotný objekt školy bude při stavbě zajištěn proti jakémukoliv poškození.

„Po rekonstrukci bude hřiště splňovat volejbalové rozměry 9 metrů × 18 metrů včetně lajnování a příslušenství. Přidá se i zpevněná plocha a běžecká oválná dráha, jež doplní dřevěný přístřešek s lavicí. Zázemí poslouží výhradně potřebám školy, nikoliv veřejnosti,“ uvedla radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Do ZŠ Štolcova chodí žáci a žákyně s autismem či jiným mentálním znevýhodněním. Opraveného hřiště si tyto děti užijí už začátkem příštího školního roku 2024/2025.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...