Advent v brněnských Bosonohách odstartuje za účasti partnerů z Itálie

Brno, 24. listopadu 2022 – Blíží se období adventu a MČ Brno-Bosonohy se připravuje na jeho oficiální zahájení. To započne pátkem 25. listopadu v 21:00 přijetím italské delegace z partnerské obce Abbadia Lariana. Bosonožští se s desetičlennou delegací setkají po dvou letech v zasedacím sále úřadu MČ.

advent svicky

Po dlouhé odmlce způsobené pandemií covidu a událostmi na Ukrajině se podařilo navázat na mnohaleté partnerství MČ Brno-Bosonohy s partnerskou italskou obcí Abbadia Lariana. „Italská desetičlenná delegace stráví v Bosonohách první adventní víkend. Čeká je oficiální přijetí, společenský večer s obyvateli Bosonoh a vánoční jarmark při příležitostí rozsvícení vánočního stromu a otevření adventního období,“ řekl ke společnému setkání starosta MČ Brno-Bosonohy Martin Černý.

Partnerství mezi Bosonohy a Abbadiou Larianou trvá 19 let a prospívají z něj obě obce. „Vážím si toho, že naše partnerství stále trvá a oběma stranám dává smysl v něm pokračovat. Naše partnerství je pro nás důležité díky kulturní výměně nebo sdílením řešení problémů, se kterými se obě obce potýkají. Příští rok budeme slavit 20 let od navázání spolupráce,“ dodává Černý.

Italská obec se nachází několik kilometrů severozápadním směrem od Milána u jezera Lago di Como. Tento rok do Brna dorazí z obce Abbadia Lariana 10 členů delegace včetně tamního starosty Roberta Sergia Azzoniho.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...