Advent v brněnských Bosonohách odstartuje za účasti partnerů z Itálie

Brno, 24. listopadu 2022 – Blíží se období adventu a MČ Brno-Bosonohy se připravuje na jeho oficiální zahájení. To započne pátkem 25. listopadu v 21:00 přijetím italské delegace z partnerské obce Abbadia Lariana. Bosonožští se s desetičlennou delegací setkají po dvou letech v zasedacím sále úřadu MČ.

advent svicky

Po dlouhé odmlce způsobené pandemií covidu a událostmi na Ukrajině se podařilo navázat na mnohaleté partnerství MČ Brno-Bosonohy s partnerskou italskou obcí Abbadia Lariana. „Italská desetičlenná delegace stráví v Bosonohách první adventní víkend. Čeká je oficiální přijetí, společenský večer s obyvateli Bosonoh a vánoční jarmark při příležitostí rozsvícení vánočního stromu a otevření adventního období,“ řekl ke společnému setkání starosta MČ Brno-Bosonohy Martin Černý.

Partnerství mezi Bosonohy a Abbadiou Larianou trvá 19 let a prospívají z něj obě obce. „Vážím si toho, že naše partnerství stále trvá a oběma stranám dává smysl v něm pokračovat. Naše partnerství je pro nás důležité díky kulturní výměně nebo sdílením řešení problémů, se kterými se obě obce potýkají. Příští rok budeme slavit 20 let od navázání spolupráce,“ dodává Černý.

Italská obec se nachází několik kilometrů severozápadním směrem od Milána u jezera Lago di Como. Tento rok do Brna dorazí z obce Abbadia Lariana 10 členů delegace včetně tamního starosty Roberta Sergia Azzoniho.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...