Brněnské spolky dětí a mládeže si rozdělí téměř 13 milionů korun

Brno, 15. září 2021 - Rada města Brna schválila na příští rok dotační programy na rozvoj mladých studentů zapojených do projektu DofE a také na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže. Žádosti bude možné podat během října letošního roku. Na neformální vzdělávání pro mladé lidi ve věku 13–24 let, zajišťované školami a dalšími organizacemi pracujícími s mládeží, které jsou zapojeny do programu The Duke of Edinburgh´s International Award – Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, poskytne Brno celkem 200 tisíc korun.

deti mladez

„Město Brno zajistí přihlášeným organizacím zaškolení vedoucích projektu. Dotace pak bude poskytována na úhradu jednorázového poplatku za členství v DofE, na nákup materiálního vybavení a také na odměny zapojeným pedagogům,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Volnočasové aktivity dětí a mládeže město podpoří částkou 12,5 milionu korun. „Podpora je směřována na zajištění činnosti brněnských organizací dětí a mládeže, a to na materiální vybavení, provoz a údržbu kluboven, areálů a základen, a samozřejmě také na zajištění pravidelných volnočasových aktivit, ať už víkendových či prázdninových pobytů, jednorázových akcí, nebo mezinárodních výměn,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...