Brno chce nové parky, na rozšíření zeleně ve městě vyčlenilo tři miliony korun

Brno, 8. června 2021 - Vedení města Brna chce podpořit městské části v budování parků a nových výsadeb v krajině. Městské části podpoří skrze finanční transfery, které budou určeny na zajištění projektových dokumentací na revitalizace současných ploch zeleně a vytyčení pozemků pro nové výsadby v krajině. Na zpracování studií veřejných ploch zeleně získá finance také Odbor životního prostředí.

brno kvetinace

„Postupné rozšiřování zeleně ve městě a nové výsadby byl jeden z našich volebních slibů. Chceme proto zapojit volné finanční zdroje z minulých let právě do podpory zeleně. Celkově půjde městským částem 1,7 milionů korun. Další finanční prostředky se uvolní i pro Odbor životního prostředí, který pro některé městské části zajistí studie veřejných ploch zeleně, celkem půjde o 1,3 milionu korun. V průběhu jara letošního roku jsme oslovili všechny městské části, aby vytipovali místa vhodná pro rozšíření zeleně. Místní znalost je v tomto naprosto klíčová, shromáždili jsme tímto způsobem jednotlivé žádosti,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík, který má na starost oblast životního prostředí.

Odbor životního prostředí zajistí studie veřejných ploch zeleně městským částem Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Jehnice, Brno-Kníničky, Brno-Černovice, Brno-Tuřany, Brno-sever, Brno-Bohunice, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed, Brno-Kohoutovice, Brno-Žabovřesky a Brno-Žebětín.

Dále město Brno poskytne transfery na projektové dokumentace městským částem Brno-Černovice, Brno-Kníničky, Brno-Kohoutovice, Brno-Kohoutovice, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora a Brno-střed.

„V Černovicích chceme podpořit projekt revitalizace jezírka AVČ Mírová, v Kníničkách Park u lva, v Kohoutovicích Komunitní centrum, v Komíně výsadby alejí a trvalých travních porostů, v Obřanech zeleň u Obřanského mostu, v Řečkovicích Park pod hřbitovem a v městské části Brno-střed revitalizaci vnitrobloku Bayerova-Botanická,“ upřesnil Hladík. O návrhu na rozšíření zeleně v Brně bude hlasovat Rada města Brna na svém středečním zasedání.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...