Na Ústředním hřbitově bude během Velikonoc jezdit minibus

Brno, 9. dubna 2019 – V období velikonočních svátků, tedy od pátku 19. do pondělí 22. dubna, bude návštěvníky Ústředního hřbitova vozit minibus. Služba bude v provozu vždy od 8 do 18 hodin a je pro všechny občany zdarma.

hrbitov plot

„Minibus, který má k dispozici 16 míst k sezení a 22 míst ke stání, bude jezdit ve dvacetiminutovém intervalu. Nástupní i výstupní místo bude u hlavní brány při ulici Vídeňská. Zastávky nebudou striktně vyznačeny, minibus bude zastavovat na znamení kdekoliv po trase,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Dopravu po hřbitově se podařilo zajistit díky spolupráci se Správou hřbitovů města Brna, Dopravním podnikem města Brna a Ministerstvem práce a sociálních věcí. Služba by měla posloužit především seniorům a osobám se ztíženým pohybem.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...