Talentovaní vědci z oblasti elektronové mikroskopie zamířili do Brna

Brno, 23. října 2017 - Ve dnech 23. až 27. října 2017 se do Brna sjedou desítky mladých talentovaných vědců a odborníků z oboru elektronové mikroskopie, kteří se zúčastní Podzimní školy základů elektronové mikroskopie. Jednou za dva roky hostí jihomoravská metropole talentované postgraduální studenty a specialisty z firem používajících elektronové mikroskopy na unikátní edukativní akci. Podzimní škola základů elektronové mikroskopie k Brnu neodmyslitelně patří: Nikde v Evropě se nevyskytuje taková koncentrace firem a vědeckých ústavů, díky které je Brno metropolí tohoto oboru.

elektronovy mikroskop

V letošním roce se koná již VIII. ročník Školy, která je koncipovaná jako pětidenní teoretický kurz s praktickými demonstracemi v akademických i firemních aplikačních laboratořích a je určena především postgraduálním studentům a začínajícím pracovníkům v oblasti elektronové mikroskopie.

„Účastníci získají nejen teoretické základy elektronové mikroskopie, ale během laboratorních cvičení budou mít jedinečnou příležitost navštívit pracoviště světových výrobců elektronových mikroskopů v moravské metropoli. Zároveň se seznámí se špičkovými přístroji využívajícími svazků elektronů a iontů k pozorování či modifikování vzorků v oblasti mikrometrů až nanometrů. Účastníci školy si také mohou přinést vlastní vzorky a při práci s nimi si vyzkoušet přístroje a techniky, které nemají k dispozici na svém domovském pracovišti,“ říká hlavní organizátor Vilém Neděla, vedoucí skupiny environmentální elektronové mikroskopie v Ústavu přístrojové techniky AV ČR.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...