Bezpečněji na 25 brněnských přechodech, pomohla i nadace

Brno, 17. října 2014 - Bezpečněji budou nyní přecházet chodci po pětadvaceti přechodech pro chodce ve městě Brně. V průběhu minulých týdnů u nich totiž společnost Technické sítě Brno instalovala speciální nasvětlení, které zvýší bezpečnost přechodů.

prechody brno bezpecne tsb

Investorem projektu nasvícení přechodů je město Brno, které na realizaci vyčlenilo částku ve výši pěti milionů korun (náklady na nasvětlení jednoho přechodu se pohybují okolo 200 tisíc korun).

Vybrané přechody, mezi něž patří například „zebry“ na ulicích Obvodová-Přístavní, Chalabalova, Veslařská, Herčíková  či třeba Sokolova nebo Kuldova, vytipovalo město Brno ve spolupráci s městskými částmi a pracovníky TSB. S ohledem na bezpečnost dětí se jedná především o přechody v blízkosti základních a mateřských škol. Všechny tyto přechody jsou nasvíceny od 10. října.

Bezpečnostní nasvětlení instalovali už v první polovině září pracovníci Technických sítí Brno nově rovněž u přechodu Bauerova (naproti stanici Hasičského záchranného sboru), potřebné náklady v tomto případě pokryl příspěvek Nadace ČEZ. Právě tento přechod vytipovali v anketě Nadace ČEZ Brňané jako jeden z nejnebezpečnějších v moravské metropoli. Kvalitní osvětlení dokáže snížit počet střetů s chodci na přechodech podle některých odborníků až o 65 procent. O projektu nasvícení přechodů rozhodla Rada města Brna ve středu 16. července 2014.

Foto: Archív TSB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...