Teplárny jsou připraveny na zahájení topné sezóny

Brno, 2. září 2014 - Letošní počasí takřka kopíruje i oficiální zahájení topné sezóny. Po výrazném ochlazení posledních dnů začalo 1. září i takzvané otopné období. Teplárny Brno jsou proto připraveny zahájit vytápění, jakmile bude hrozit, že teploty dlouhodobě klesnou pod třináct stupňů.

radiator teplarny brno topeni topna sezona

„Do konce prázdnin naši pracovníci provedli kontroly připravenosti tepelných zdrojů TB i primárních a sekundárních rozvodů centrálního zásobování teplem. O tom, kdy však skutečně začne do radiátorů našich odběratelů proudit teplo, rozhodne především další vývoj venkovních teplot,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Podle dosavadní předpovědi by totiž následující tři týdny ještě neměly teploty klesnout pod průměrných 13 stupňů, jak určují zákonné podmínky pro zahájení dodávek tepla.Pravidla pro vytápění stanovuje vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb. Ta uvádí, že dodávky tepla jsou zahájeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu poklesne pod +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...