Teplárny jsou připraveny na zahájení topné sezóny

Brno, 2. září 2014 - Letošní počasí takřka kopíruje i oficiální zahájení topné sezóny. Po výrazném ochlazení posledních dnů začalo 1. září i takzvané otopné období. Teplárny Brno jsou proto připraveny zahájit vytápění, jakmile bude hrozit, že teploty dlouhodobě klesnou pod třináct stupňů.

radiator teplarny brno topeni topna sezona

„Do konce prázdnin naši pracovníci provedli kontroly připravenosti tepelných zdrojů TB i primárních a sekundárních rozvodů centrálního zásobování teplem. O tom, kdy však skutečně začne do radiátorů našich odběratelů proudit teplo, rozhodne především další vývoj venkovních teplot,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Podle dosavadní předpovědi by totiž následující tři týdny ještě neměly teploty klesnout pod průměrných 13 stupňů, jak určují zákonné podmínky pro zahájení dodávek tepla.Pravidla pro vytápění stanovuje vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb. Ta uvádí, že dodávky tepla jsou zahájeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu poklesne pod +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...