Na Lesné vzniklo jedinečné parkourové hřiště

Brno, 6. května 2014 - U domu na adrese Barvy 2 na sídlišti Lesná bylo v polovině dubna otevřeno nové parkourové hřiště. Jde teprve o druhé sportoviště svého druhu v Brně, naprosto unikátní v rámci celé ČR je pak konstrukce jeho prvků. Zatímco doposud dostupná hřiště disponují prvky z kovových tyčí, na Lesné byl ve spolupráci s parkouristy použit i beton, což jim umožní bezpečně procvičovat také další styly této stále oblíbenější disciplíny.

parkour hriste brno lesna ulice barvy

Parkour vznikl v 90. letech 20. století ve Francii. Jedná se o metodu tréninku, jejímž cílem je účinné překonávání překážek v městském i přírodním prostředí. I když se mu může věnovat každý, holdují mu především mladí lidé. A právě od nich přišel podnět na vybudování hřiště o rozloze téměř 250 metrů čtverečních za 1,4 miliónu korun.

„Rádi jsme jim vyšli vstříc zejména proto, že míst pro smysluplné trávení volného času mládeže stále není dostatek. A pokud impuls k vytvoření takového místa vzejde přímo od mladých, dá se předpokládat, že ho budou využívat a budou si ho také vážit, tedy že půjde o účelně vynaložené peníze,“ říká starosta Brna-severu Rostislav Hakl.

parkour hriste brno lesna ulice barvy fotomix

Foto: MČ Brno-sever


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...