Při ZŠ Novolíšeňské vyroste nové sportovní centrum pro veřejnost

Brno, 21. ledna 2014 - Město Brno připravuje další sportovní centrum, které bude sloužit nejenom školákům v ŽS Novolíšeňská, ale také široké veřejnosti. Jedním z důvodů akce je stále větší poptávka po sportovním vyžití, obzvlášť v Líšni, která patří mezi největší městské části v Brně. Nabídka stávajících sportovišť je zde omezená, proto se realizací tohoto projektu zlepší a rozšíří občanská vybavenost v této městské části.

hriste bezec

"Předmětem předkládaného projektu je rekonstrukce a modernizace sportovního areálu ZŠ Novolíšeňská v Brně. Projekt zahrnuje změnu povrchu futsalového hřiště včetně oplocení, změnu povrchu volejbalových kurtů včetně oplocení, výstavbu cvičebního sálu včetně sociálního zázemí a generální opravu šaten, sprch a WC," uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Díky rekonstrukci dojde ke zkvalitnění a modernizaci materiálně-technického vybavení školy a k výraznému zlepšení a zdokonalení výuky tělesné výchovy i ke zkvalitnění nabídky využití volného času žáků v době mimo vyučování a zkvalitnění nabídky využití volného času široké veřejnosti.

Investici schválila 15. ledna Rada města Brna, na výstavbu bude použita dotace ve výši 10,8 milionů korun z Regionálního operačního fondu NUTS 2. Přes dva miliony korun, přesně 2,3 mil. Kč, dofinancuje město ze svého rozpočtu. 

Zdroj: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...