OC LETMO - nová dominanta nádraží otevřela

Brno, 3. května 2013 – Obchodní centrum LETMO, které je umístěno přímo na spojnici několika významných tras v samotném srdci Brna, se ve čtvrtek 2. května otevřela veřejnosti. V budově se nachází přes 50 obchodních jednotek. „Moderní budova zaujme nejen množstvím služeb, originálním designem a nádherným výhledem na Brno z vyšších pater,“ uvedl Zdeněk Filípek, ředitel společnosti IFM Group, která výstavbu zaštiťuje. 

OC-LETMO-BRNO

V dobře dostupném komplexu zákazníci najdou potraviny INTERSPAR nebo třeba oblíbenou drogerii DM, dále také módu pro všechny věkové kategorie, šperky, doplňky, drogerii, lékárnu, květinářství, ale i banku či směnárnu. Návštěvníci mohou také zavítat do nově otevřené kavárny nebo celého food courtu s bohatým výběrem jídel všeho druhu.

Moderní obchodní centrum LETMO je rozloženo do dvou podzemních a osmi nadzemních podlaží. Obchodní galerie jsou pro pohodlí zákazníků propojeny eskalátory a výtahy. Vchody jsou strategicky rozmístěny a přístup je tak umožněn, jak z ulice Josefská, z ulice Nádražní, tak ze samotného podchodu na Hlavním nádraží. Exkluzivní dostupnost centra je zajištěna nejen tramvajovým uzlem přímo před budovou, ale i shodně položeným vlakovým nádražím a stavišti autobusových společností.

OC-LETMO-foto-krystof-turek

Celý projekt výstavby obchodního centra zaštítila developerská a investorská společnost IFM GROUP a.s. Vybrala tu nejlukrativnější lokalitu v centru Brna s průměrnou denní frekvencí 71 000 chodců.

Historie budovy
Objekt naproti hlavnímu vlakovému nádraží v Brně v lednu roku 2002 vyhořel. Během záchranné akce zemřeli dva mladí hasiči. Tragédii zde bude připomínat památník, který vznikne na vnější straně budovy u hlavního nádraží. Památník navrhli studenti Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Bude se jednat o sochu ve tvaru kvádru. "Nepůjde o standardní sochu, v kvádru budou dva stíny, které mají symbolizovat dva ztracené lidské životy," uvedl už dříve náměstek ředitele jihomoravských hasičů Petr Oháňka.


Související články:

Komentáře 

 
0 #2 Jiří Havelka 2013-05-07 16:02
To obchodní centrum EMENTÁL se nehodí do míst, kde stojí,naproti nádraží, nemluvě o tom, že cena rekonstrukce dle mého názoru je přemrštěná a to několikanásobně .
 
 
0 #1 ondrakasparek 2013-05-07 13:25
Potraviny spar, ne interspar!
 
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...