OC LETMO - nová dominanta nádraží otevřela

Brno, 3. května 2013 – Obchodní centrum LETMO, které je umístěno přímo na spojnici několika významných tras v samotném srdci Brna, se ve čtvrtek 2. května otevřela veřejnosti. V budově se nachází přes 50 obchodních jednotek. „Moderní budova zaujme nejen množstvím služeb, originálním designem a nádherným výhledem na Brno z vyšších pater,“ uvedl Zdeněk Filípek, ředitel společnosti IFM Group, která výstavbu zaštiťuje. 

OC-LETMO-BRNO

V dobře dostupném komplexu zákazníci najdou potraviny INTERSPAR nebo třeba oblíbenou drogerii DM, dále také módu pro všechny věkové kategorie, šperky, doplňky, drogerii, lékárnu, květinářství, ale i banku či směnárnu. Návštěvníci mohou také zavítat do nově otevřené kavárny nebo celého food courtu s bohatým výběrem jídel všeho druhu.

Moderní obchodní centrum LETMO je rozloženo do dvou podzemních a osmi nadzemních podlaží. Obchodní galerie jsou pro pohodlí zákazníků propojeny eskalátory a výtahy. Vchody jsou strategicky rozmístěny a přístup je tak umožněn, jak z ulice Josefská, z ulice Nádražní, tak ze samotného podchodu na Hlavním nádraží. Exkluzivní dostupnost centra je zajištěna nejen tramvajovým uzlem přímo před budovou, ale i shodně položeným vlakovým nádražím a stavišti autobusových společností.

OC-LETMO-foto-krystof-turek

Celý projekt výstavby obchodního centra zaštítila developerská a investorská společnost IFM GROUP a.s. Vybrala tu nejlukrativnější lokalitu v centru Brna s průměrnou denní frekvencí 71 000 chodců.

Historie budovy
Objekt naproti hlavnímu vlakovému nádraží v Brně v lednu roku 2002 vyhořel. Během záchranné akce zemřeli dva mladí hasiči. Tragédii zde bude připomínat památník, který vznikne na vnější straně budovy u hlavního nádraží. Památník navrhli studenti Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. Bude se jednat o sochu ve tvaru kvádru. "Nepůjde o standardní sochu, v kvádru budou dva stíny, které mají symbolizovat dva ztracené lidské životy," uvedl už dříve náměstek ředitele jihomoravských hasičů Petr Oháňka.


Související články:

Komentáře 

 
0 #2 Jiří Havelka 2013-05-07 16:02
To obchodní centrum EMENTÁL se nehodí do míst, kde stojí,naproti nádraží, nemluvě o tom, že cena rekonstrukce dle mého názoru je přemrštěná a to několikanásobně .
 
 
0 #1 ondrakasparek 2013-05-07 13:25
Potraviny spar, ne interspar!
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...