Obchodní centrum LETMO změní tvář nádraží

Brno, 15. srpna 2012 - Po krátké pauze vstupuje ve druhé polovině měsíce srpna rekonstrukce bývalého vyhořelého kasina v Brně na Nádražní ulici do další fáze. V důsledku řešení posledních formálních záležitostí a zejména finalizace projektových náležitostí došlo k mírnému zdržení stavby oproti původním předpokladům, ovšem již v březnu roku 2013 by zde mělo být dokončeno nové obchodní centrum LETMO.

 

OC-LETMO

"První část hlavních bouracích prací byla ukončena a v těchto dnech již navazuje druhá část doprovázená částečnou výměnou a montáží nových stropů jednotlivých pater. Ukončení těchto zásadnějších zásahů do původní konstrukce se předpokládá zhruba na konec října 2012. Následovat budou práce výrazněji postřehnutelné z širšího okolí budovy – konstrukce obvodového pláště, střešní plášť a další," uvedl Martin Mádle, mluvčí společnosti IFM Group a.s., která je investorem a provozovatelem budoucího obchodního centra.

>>> Fotogalerii naleznete zde

Společnost IFM Group, a.s. v součastnosti také intenzivně vyjednává s potenciálními nájemníky, kteří projevují zájem o nabízené prostory.  „Naším cílem je, aby obchodní centrum LETMO nebylo exkluzivní jen svojí polohou a uspořádáním, ale také obsazením obchodních jednotek a nabídkou kvalitních produktů a služeb“, říká Zdeněk Filípek, ředitel společnosti IFM Group, a.s.  V těchto dnech je již obsazeno kolem 81 % prodejních ploch, k čemuž Filípek dodává: „Velký zájem ze strany potenciálních nájemců nám umožňuje vybírat a volit ty nejlepší možnosti pro budoucí návštěvníky našeho centra.“

Podle Filípka byl také ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského navržen památník pro uctění dvou hasičů, Davida Kožuského a Jaroslava Garguly, kteří tragicky zahynuli před více než deseti lety při záchraně osob z hořící budovy. Tento památník bude i s pamětní deskou umístěn pravděpodobně na vnější části budovy směrem k hlavnímu nádraží.

(red), vizualizace: IFM Group, a.s., foto: Kryštof Turek a IFM Group a.s.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...