Kvůli babímu létu přerušily brněnské teplárny po pěti dnech dodávky tepla

Brno, 26. září 2012 (MEDIAFAX) - S ohledem na výrazné oteplení a zvýšení průměrných denních venkovních teplot přerušily Teplárny Brno ve středu po pěti dnech vytápění dodávky tepla do domácností. Uvedl to provozní ředitel podniku Igor Šesták. "Teplo pro vytápění jsme přestali dodávat ráno," řekl Šesták s tím, že energetici odstavovali systémy od úterka tak, aby během středy už nenajížděly.

radiator

Teplárny budou nyní podle ředitele sledovat vývoj venkovních teplot a provoz svých tepelných zdrojů podřídí potřebám odběratelů.

Teplárny se musejí řídit vyhláškou ministerstva průmyslu a obchodu, která pravidla pro vytápění upravují. Norma uvádí, že dodávky tepla jsou přerušeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad 13 stupňů Celsia ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat její pokles. "Vzhledem k tomu, že opět výrazně vzrostly venkovní teploty a tím i takzvaná průměrná denní teplota venkovního vzduchu, byla podmínka stanovená vyhláškou splněna," konstatoval Šesták.

Teploty v Brně a na jihu Moravy se v posledních dnech pohybují až kolem hranice 28 stupňů Celsia.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...