Budova Hvězdárny a planetária Brno nominována na Stavbu roku 2012

Brno, 7. září 2012 - V soutěži „Stavba roku“, organizované již po dvě desetiletí Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství na podporu kvalitních realizací staveb se snahou ocenit společné úsilí investorů, projektantů a dodavatelů, bylo letos přihlášeno 54 staveb.

hvezdarna-a-planetarium-brno

Realizace budovy Hvězdárny a planetária Brno byla během slavnostního večera 6. září spolu s dalšími 15 realizacemi nominována na titul Stavba roku 2012 za prostorově nápaditou proměnu souboru zastaralých objektů na přitažlivé kulturně vzdělávací a badatelské prostředí se zřetelem k řešení obvodového pláště. Zařadila se tak mezi podobně oceněné stavby jako například Main Point Karlín, Hotel Gomel v Českých Budějovicích nebo rekonstrukce těžní věže dolu Kukl v Oslavanech.

Odborná porota vedená doc. Ing. arch. Radomírou Sedlákovou, CSc. posuzovala jednotlivé soutěžní stavby podle řady kritérií, např. kvality investičního záměru, začlenění do okolí, architektonické kvality (tj. celková kvalita prostorového, funkčního, konstrukčně-technického a estetického řešení, jeho hospodárnost a vyváženost), inovativnosti konstrukce, kvality stavebních a řemeslných prací nebo přijetí veřejností.

Investorem rekonstrukce Hvězdárny a planetária Brno bylo statutární město Brno, architektonický návrh Rudiš-Rudiš architekti, s.r.o. a dodavatelem Skanska, a.s., divize Pozemní stavitelství, závod Brno.

Vyhlašování vítězů se uskuteční 4. října na půdě Senátu Parlamentu České republiky. Už v tomto okamžiku se ale jedná o velmi významné ocenění – pro všechny zainteresované. Obzvlášť, když se jedná o jedinou stavbu v Brně a jednu ze dvou v Jihomoravském kraji. Do hlasování se přitom může zapojit i veřejnost na stránkách www.stavbaroku.cz

zdroj a foto: Hvězdárna a planetárium Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...