Na Fakultě informatiky MU začala demolice čelní budovy

Brno, 6. srpna 2012 - V areálu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity (FI MU) v Botanické ulici byly 3. srpna zahájeny plánované demoliční práce. Původní čelní budova ustoupí stavbě nových prostor pro výuku a výzkum, které zde vyrostou do roku 2014 a budou součástí nového Centra vzdělávání, výzkumu a inovací v informatice (CERIT). Celý projekt je spolufinancován z evropských strukturálních fondů. 

demolice-mu

„Stávající čelní křídlo nahradí pětipatrová budova A1, ve které budou umístěné posluchárny, učebny, laboratoře, kanceláře, knihovna a moderní datové centrum,“ uvedl děkan Fakulty informatiky MU Michal Kozubek.

Na tuto část projektu nazvanou Rozvoj infrastruktury pro výuku a výzkum na FI MU získala univerzita 350 milionů korun ze 4. prioritní osy Infrastruktura pro výuku na vysokých školách spojenou s výzkumem v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Na novou čelní budovu bezprostředně naváže vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor specializovaný na oblast informačních a komunikačních technologií.

Za zvýhodněných podmínek zde budou moci sídlit inovativní firmy, a studentům se tak zlepší možnost podílet se v rámci svého studia na řešení praktických problémů. Pro potřeby parku a inkubátoru se postaví nová sedmipatrová budova A2 a kryté parkoviště. Náklady projektu CERIT Science Park ve výši cca 132 milionů korun budou ze 75% financovány z Operačního programu Podnikaní a inovace řízeného Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Součástí těchto rozvojových aktivit je také nové počítačové centrum CERIT Scientific Cloud pro zpracování vědeckých dat a související výzkum v oblasti informačních technologií, které poskytuje výpočetní a úložné zdroje v reálném čase, přizpůsobující se potřebám vědců z celého Česka i ze zahraničí. Na vybavení centra výpočetní technikou získala univerzita 130 milionů korun ze 3. prioritní osy Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...