Sociálně právní poradna v Novém Lískovci pomůže lidem řešit tíživé životní situace

Brno, 5. srpna 2012 (MEDIAFAX) - V dříve problémovém domě v Koniklecové ulici v brněnském Novém Lískovci otevřeli strážníci ambulantní sociálně právní poradnu. Odborníci tam začali poskytovat v úterý a ve čtvrtek právní rady, informace a pomoc obyvatelům domu, řekla v neděli mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

poradna_bmp

"Experti pomáhají lidem hledat východiska z tíživých životních situací, sousedských a partnerských neshod, dluhů nebo nesplacených pohledávek," upřesnila mluvčí městské policie.

Prázdninové zahájení činnosti ambulantní sociálně právní poradny pro nájemníky je součástí projektu Bezpečná lokalita-bezpečné bydlení. "Nájemníci, z nichž mnozí patří k lidem ohroženým sociálním vyloučením, mohou využívat kontaktního místa brněnské občanské poradny, a to přímo v prostorách svého domu," vyzdvihla Kapitančiková. Mezinárodně oceněný projekt podle ní výrazně přispěl ke snížení kriminality v dříve problémovém dvanáctipatrovém paneláku i celé čtvrti v severozápadní části Brna.

Série doplňujících se opatření v rizikové lokalitě části Nového Lískovce se zřízením poradny znovu rozrostla. Radnice ještě předtím nechala problémový dům opravit. Stavební úpravy minimalizovaly výdaje za energii, lidem žijícím v domě se tak snížilo jedno z rizik zadlužení. "V části dřívějších sklepů funguje klubovna, v níž mohou děti účelně trávit svůj volný čas. Po dohodě a se souhlasem nájemníků monitorují společné prostory chodeb bezpečnostní kamery," řekla Kapitančiková. Radnice v domě ustanovila také domovníka, který detailně zná problémy sousedů.

Důležitou součástí tři roky běžícího úspěšného projektu je i úzká a konkrétní spolupráce správců domu s brněnskou městskou policií. "Díky přímé, účinné a bezprostřední komunikaci se strážníky umějí správci domu dokonce nepříjemnostem často předcházet," zdůraznila Kapitančiková.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Městská policie Brno

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...