Rozvoj Šlapanic na Brněnsku dusí kolabující doprava

Šlapanice, 18. června 2012 (MEDIAFAX) - Intenzívnější rozvoj Šlapanic limituje neexistující silniční napojení na dopravní infrastrukturu jen několik kilometrů vzdáleného Brna. Místostarosta Svatopluk Novák (ČSSD) v pondělí řekl, že obyvatelé i návštěvníci města tráví čas denně postáváním ve stále delších kolonách.

dopravni-zacpa

"Silnice do Šlapanic je stále častěji neprůjezdná," upozornil místostarosta. Dopravní kolapsy na příjezdu do města jsou podle něj o to paradoxnější, že v těsné blízkosti města vede dálnice D1, poblíž je brněnské letiště a město protíná i dvoukolejná železniční trať z Brna do Veselí nad Moravou.

Řešení dopravního zahlcení Šlapanic vidí vedení města v připravovaném obchvatu sousedního brněnského předměstí Slatiny. Ten má propojit kruhový objezd v Bedřichovické ulici s dálniční křižovatkou v Evropské ulici a umožní i přímé spojení se Šlapanicemi.

"Stavbu obchvatu podporujeme," řekl místostarosta. Dodal, že stavba má nadregionální význam, protože při častých výpadcích dálnice D1 ve směru na Vyškov se stává trasa objížďkou, která paralyzuje dopravu v jihovýchodní části Brna.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...