Ve vedení Masarykovy univerzity v Brně budou působit tři noví prorektoři

Brno, 5. června 2012 (MEDIAFAX) - Tři noví prorektoři se budou podílet na vedení Masarykovy univerzity v Brně. V nejužším vedení univerzity začnou pracovat proděkan pro informační technologie Přírodovědecké fakulty Josef Janyška, děkan Ekonomicko-správní fakulty Ivan Malý a emeritní děkan Fakulty sociálních studií Ladislav Rabušic.

ruce1-MU-250

"Nové vedení Masarykovy univerzity složené ze sedmi prorektorů, kvestora a kancléřky rektor Mikuláš Bek představil akademickému senátu," řekla v úterý mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Kandidáty pro pozice prorektorů začal Bek hledat poté, kdy z funkce prorektora pro ekonomiku uvolnil Ladislava Janíčka, který se od 1. dubna stal opět kvestorem Masarykovy univerzity. Na funkci prorektora pro akademické záležitosti pak rezignoval Petr Fiala, kterého prezident jmenoval ministrem školství. S ohledem na rozvoj informačních technologií se rektor rozhodl jmenovat nového prorektora také pro tuto oblast.

"Všichni tři jmenovaní dosáhli řady úspěchů ve svých vědních oborech, prokázali mimořádné manažerské schopnosti ve vedení fakult a těší se úctě a respektu akademické obce nejen na naší univerzitě," řekl na adresu nových tváří v čele největší moravské univerzity rektor Bek.

Prorektorem pro informační technologie bude matematik Josef Janyška, který působí na brněnské univerzitě od roku 1976. Podílel se na řízení Ústavu matematiky a statistiky přírodovědecké fakulty a od roku 2010 zastával na fakultě funkci proděkana.

Sociolog Ladislav Rabušic vystřídá Petra Fialu ve funkci prorektora pro akademické záležitosti. Rabušic byl v devadesátých letech spoluzakladatelem Fakulty sociálních studií a vedl ji od roku 2004 po dvě funkční období až do konce srpna 2011.

Ivana Malého rektor jmenuje do funkce prorektora pro strategii a vnější vztahy začátkem letních prázdnin tak, aby mohl předat funkci děkana ekonomicko-správní fakulty, kterou zastává již podruhé od 1. června 2010. Poprvé stál v čele fakulty v letech 2005 až 2007.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...