Teplárny Brno obnovují dodávky tepla

Brno, 14. května 2012 (MEDIAFAX) - Teplárny Brno začínají v pondělí kvůli výraznému ochlazení znovu topit. Informovala o tom mluvčí firmy Michaela Gáliková. Jak uvedla, vzhledem k chladnému počasí posledních dní a poklesu průměrných denních venkovních teplot pod třináct stupňů Celsia, byla splněna podmínka stanovená vyhláškou pro vytápění a Teplárny Brno proto obnovují dodávky tepla k vytápění.

radiator

"Vypadá to, že sobotním dnem skončilo krátkodobé období takzvaně jarně-letního počasí a podle vývoje teplot se nepředpokládá oteplení. Požádal jsem tedy o přípravu k opětovnému obnovení dodávek tepla k vytápění od pondělí 14. května 2012," objasnil provozní ředitel Tepláren Brno Igor Šesták.

Teplárny Brno přerušily dodávky tepla s ohledem na výrazné oteplení a zvýšení průměrných denních venkovních teplot v sobotu 28. dubna. Vyhláška, která stanovuje pravidla pro vytápění, uvádí, že dodávky tepla jsou přerušeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat snížení této teploty.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...