Magistrát dá 14 milionů korun do vybavení pláží na brněnské přehradě

Brno, 29. března 2012 (MEDIAFAX) - Brno chce v nejbližších letech zvýšit turistickou a rekreační atraktivitu své přehrady. Ve čtvrtek to řekl primátor Roman Onderka s tím, že největší sumy peněz ze čtrnáctimilionové investice poputují do nejexponovanějších pláží u Sokolského koupaliště a v Rakovecké zátoce. "Sokolské koupaliště, Rakoveckou zátoku i další oblíbená místa doplníme během následujících dvou let hygienickým vybavením a opravíme tam i místy omšelé rekreační prvky," řekl primátor.

prehrada

Podle Onderky není pochyb o tom, že přehrada je jedním z míst, kde se koncentruje velké množství lidí, a to jak v létě, tak při zimním bruslení. "Chceme Brňanům rozšířit možnosti využití volného času, zvýšit po celém obvodu přehrady počet hygienických zařízení, přidat herní prvky," řekl Onderka s tím, že přehrada má obrovský rekreační potenciál, který město hodlá naplno využít.

Rekreanti na Sokolském koupališti mohou podle plánu radnice brzy počítat s novými veřejnými sprchami a převlékárnami, hřištěm pro petanque, třemi betonovými stoly na stolní tenis a nové bude i dětské hřiště.

V Rakovecké zátoce hodlá radnice zřídit integrované toalety, převlékárny a venkovní sprchy. I zde instalují dělníci dva betonové stoly na stolní tenis a navíc přibudou stojany na kola. "V plánu máme také instalaci dvou trampolín, nízké lanové dráhy nebo šesti venkovních posilovacích strojů," řekl Onderka s tím, že i na Rakovci dělníci opraví a obnoví dětská hřiště.

Jiří Nováček, foto: Brněnská přehrada, archiv brno.cz

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Pavla Drinocká 2012-04-04 15:58
Počítá se také s opravou schůdků? Např očištění aby nebyly kluzké, případně zábradlí?
Děkuji za odpověď
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...