Akademický senát MU odmítl návrh zákona o vysokých školách

Brno, 6. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Akademický senát Masarykovy univerzity v Brně odmítl návrh věcného záměru zákona o vysokých školách vypracovaný ministerstvem školství. Návrh vnímá jako problematický a ve svých důsledcích pro vysoké školství škodlivý, řekla v úterý mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Akademický senát Masarykovy univerzity vyjádřil především zásadní nesouhlas se způsobem přípravy věcného záměru zákona o finanční pomoci studentům. Brněnští studenti proto požádali ministra Josefa Dobeše (VV) o stažení celého návrhu.

masarykova_univerzita_00vii35-250

Masarykova univerzita podle Fojtové podporuje kritická stanoviska, která již k normě předložily Rada vysokých škol i Česká konference rektorů. "Žádáme ministerstvo školství o plné respektování našich připomínek," dodala Fojtová.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...