Projekty z oblasti life sciences se mohou zapojit do mezinárodní soutěže Best of Biotech

Brno, 24. listopadu 2011 - Projektům z oblasti life sciences se opět otevírá možnost zapojit se do mezinárodní soutěže Best of Biotech, kterou organizuje iniciativa Life Science Austria. Soutěž s tradicí od roku 2000 přináší nadaným biochemikům, molekulárním biologům, bioinformatikům a dalším příznivcům biotechnologií, kteří chtějí na svém projektu založit podnikání, příležitost koncipovat svůj podnikatelský záměr na profesionální úrovni a ověřit si jeho reálný potenciál před odbornou porotou. Kontaktním místem pro české projekty je Jihomoravské inovační centrum, které zájemcům zároveň nabídne odborné konzultace jejich podnikatelských záměrů, se kterými se chtějí do soutěže Best of Biotech přihlásit.

Vedkyne-detail-kapatko

Třem nejlepším účastníkům soutěže bude odměnou finanční částka, navíc všichni výherci získají možnost vyjednávat o investicích německé venture kapitálové společnosti EXBA (Exchange for Business Angels GmbH). Cílem soutěže Best of Biotech je motivovat vědce a kreativní jedince k tomu, aby založili vlastní podnikání, a podpořit je v začátcích.

„Soutěžící získají zdarma přístup k profesionálním konzultantům, kteří jim pomohou přetransformovat jejich myšlenky do kvalitního podnikatelského plánu,“ vyzvedl Jiří Hudeček, ředitel Jihomoravského inovačního centra. Od roku 2000 se do soutěže přihlásilo 260 projektů, z nichž vzešlo 52 firem.

Do soutěže se mohou registrovat studenti, doktorandi, zkušení vědečtí pracovníci nebo jednotlivci, kteří chtějí své nápady v oblasti life sciences uplatnit v komerční sféře. Mezinárodní soutěž Best od Biotech je otevřena jedincům i týmům z celého světa. Podmínkou účasti je projekt z oblasti vývoje humánních a veterinárních léčiv, zemědělské biotechnologie, aplikace biotechnologií v chemickém průmyslu, vývoje medicínských technologií a nástrojů či sekvenovacích metod a bioinformatiky. Soutěže se mohou zúčastnit i firmy, které nebyly založeny dříve než jeden rok před uzávěrkou příslušného kola soutěže.

Projekt je rozdělen do dvou částí, z nichž první začíná 15. února 2012 a končí 10. května 2012. Během tohoto kola soutěžící pracují spolu se svými mentory na svém podnikatelském záměru, získávají informace o majetkoprávních záležitostech, průzkumech trhu, obchodních strategiích a financování. Nejlepší tři podnikatelské záměry pak získají finanční odměnu ve výši 1 500 EUR.      

Druhé kolo projektu probíhá od 11. května 2012 do 18. října 2012. Jejím cílem je dát vzniknout plnohodnotným business plánům, z nichž deset nejlepších budou soutěžící osobně obhajovat ve Vídni před odbornou porotou. Absolvování prvního kola není podmínkou. Vítěz si odnese 15 000 EUR, druhý nejlepší 10 000 EUR a třetí 5 000 EUR. Navíc bude částkou 1 000 EUR odměněn nejlepší business plán v oblasti lékařské technologie a/nebo částkou 1 500 EUR nejlepší ze třech podnikatelských záměrů.

Jednacím jazykem celé soutěže je angličtina. Účast v soutěži je zdarma, zájemci mohou kontaktovat JIC, které zodpoví otázky a zájemcům poskytne odbornou konzultaci k soutěžnímu projektu.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...