FN Brno léčí zranění páteře novou metodou, jež zkracuje délku hospitalizace

Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Výrazné snížení krevní ztráty, zkrácení délky hospitace ze 7 až 10 dní na pouhé dva až tři a další výhody má nová metoda, kterou Fakultní nemocnice Brno využívá při poranění páteře. Ve čtvrtek to řekla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

Rentgen-trup

Další výhodou metody Vertebral body stenting je možnost uvést pacienta ihned po operaci do vertikální polohy, to znamená do stoje nebo do sedu. "Metoda redukuje jednu operační ránu o délce zhruba 12 až 15 centimetrů na čtyři centimetrová naříznutí," vysvětlila postup metody Mrázová.

Podle ní se tím výrazně snižuje krevní ztráta a také se zkracuje délka hospitalizace. "Zásadně kratší je i délka rehabilitace a snižuje se riziko infekce operační rány," uvedla Mrázová.

Klinika úrazové chirurgie Fakultní nemocnice Brno použila metodu poprvé u motokrosaře Martina Trávníčka, který letos 6. listopadu upadl při výskoku na motokrosu. "Spadl asi z výšky čtyř metrů," doplnila Mrázová.

Nemocnice doposud řešila podobné úrazy operační stabilizací páteře pomocí čtyř šroubů, které lékaři zavedli do zdravého obratle nad a pod poraněný obratel.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...