Brněnské Teplárny otevřou lidem na dva dny výjimečně šest svých provozoven

Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Brněnské Teplárny otevřou pro veřejnost v pátek a sobotu brány svých šesti největších provozů. Lidé si budou moci prohlédnout běžně nepřístupné prostory a dozvědí se od odborníků informace o výrobě tepla a elektrické energie v Brně, řekla ve mluvčí podniku Liliana Geisselreiterová. Zájemci se podle ní budou moci podívat do provozů v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od devíti do 14 hodin.

Teplarny-brno

"Přístupné budou nejstarší teplárenský zdroj v Brně, od roku 1930 fungující Špitálka, špičkový zdroj Staré Brno, který funguje od roku 1964, Červený mlýn, paroplynový a jeden z nejmodernějších zdrojů v Evropě, který vyrábí teplo v Cimburkově ulici v Králově Poli, zdroj v Obřanech s nejvyšším teplárenským komínem na jižní Moravě, zdroj v Bystrci, který využívá k výrobě tepla nejen plyn, ale i biomasu a kompletně zrekonstruovaná teplárna ve Svážné ulici na Kamenném Vrchu," vyjmenovala Geisselreiterová. K prohlídce provozů podle mluvčí není nutná předchozí registrace.

Teplárny Brno zásobují teplem městské části, bytová družstva, vysoké školy, nemocnice, úřady a průmyslové i soukromé subjekty. Počet zásobovaných domácností se odhaduje na 92 tisíc. Kromě jiného společnost pečuje také o jednu z nejrozsáhlejších rozvodných soustav na Moravě, která měří více než 300 kilometrů.

Teplárny vlastní také nejvyšší komín na jižní Moravě, měřící 217,5 metrů, na Špitálce provozují nejstarší zdroj kombinované výroby tepla a elektřiny a jsou i největším odběratelem zemního plynu v ČR.

Jiří Nováček, foto: www.teplarny.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...