Brněnské Teplárny otevřou lidem na dva dny výjimečně šest svých provozoven

Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Brněnské Teplárny otevřou pro veřejnost v pátek a sobotu brány svých šesti největších provozů. Lidé si budou moci prohlédnout běžně nepřístupné prostory a dozvědí se od odborníků informace o výrobě tepla a elektrické energie v Brně, řekla ve mluvčí podniku Liliana Geisselreiterová. Zájemci se podle ní budou moci podívat do provozů v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od devíti do 14 hodin.

Teplarny-brno

"Přístupné budou nejstarší teplárenský zdroj v Brně, od roku 1930 fungující Špitálka, špičkový zdroj Staré Brno, který funguje od roku 1964, Červený mlýn, paroplynový a jeden z nejmodernějších zdrojů v Evropě, který vyrábí teplo v Cimburkově ulici v Králově Poli, zdroj v Obřanech s nejvyšším teplárenským komínem na jižní Moravě, zdroj v Bystrci, který využívá k výrobě tepla nejen plyn, ale i biomasu a kompletně zrekonstruovaná teplárna ve Svážné ulici na Kamenném Vrchu," vyjmenovala Geisselreiterová. K prohlídce provozů podle mluvčí není nutná předchozí registrace.

Teplárny Brno zásobují teplem městské části, bytová družstva, vysoké školy, nemocnice, úřady a průmyslové i soukromé subjekty. Počet zásobovaných domácností se odhaduje na 92 tisíc. Kromě jiného společnost pečuje také o jednu z nejrozsáhlejších rozvodných soustav na Moravě, která měří více než 300 kilometrů.

Teplárny vlastní také nejvyšší komín na jižní Moravě, měřící 217,5 metrů, na Špitálce provozují nejstarší zdroj kombinované výroby tepla a elektřiny a jsou i největším odběratelem zemního plynu v ČR.

Jiří Nováček, foto: www.teplarny.cz

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.