Hejtman Hašek převzal dožínkový věnec, ohradil se proti fotovoltaickým panelům

Brno, 4. září 2011 (MEDIAFAX) - Předáním dožínkových věnců vyvrcholily v sobotu na Mendelově náměstí v Brně jihomoravské oslavy zakončení žní. Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) tam mimo vyjádřil naději, že na jižní Moravě je konec s fotovoltaickými panely, nejčastější "plodinou" posledních let.

hasek-dozinky2011-250

Hašek převzal dožínkový věnec od němčičského folklorního souboru. "Jsem rád, že letos mohu našim zemědělcům popřát k nádherné úrodě. Děkuji všem, kteří se o naši nádhernou jižní Moravu starali. Máme ji jenom svěřenou. Staraly se o ni generace našich předků a my máme za úkol ji udržovat a stejně krásnou ji předat našim následovníkům," uvedl Hašek.

Ten se ohradil proti solárním elektrárnám. "Nerad vidím, že nejčastější "plodinou", která se v minulých letech rozrostla, byly fotovoltaické panely. Doufám, že s tím je na jižní Moravě konec," sdělil Hašek.

Ten doufá v zastání jihomoravských zemědělců. "Jde o to, aby české ministerstvo zemědělství bylo skutečně ministerstvem pro zemědělce. Ne ministerstvem pro překupníky s půdou a velkoobchodní řetězce," řekl hejtman.

Šéf asociace hejtmanů po proslovu ocenil vítěze soutěže Regionální potravina a Zlatá chuť jižní Moravy.

Lenka Horáková, foto: Jihomoravský kraj

Související články:

Komentáře 

 
+1 #1 Rudolf Enenkl 2011-09-07 11:33
Co se má pan Hašek ohrazovat proti fotovoltaickým panelům.Vždyť jeho strana a tím pádem i on sám je ve sněmovně odhlasovali a co víc schválili výkupní cenu za kW.Nakonec to bylo jedním z programů evropské unie a nikdo z našich zástupců neměl žádné připomínky.Ohrazuje se, ale všechno je práce našich poslanců včetně pana Haška.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...