Primátor plánuje propojit magistrát a brněnské části metropolitní optickou sítí

Brno, 31. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Propojit magistrát s úřady městských částí, rozšířit komunikační infrastrukturu na bázi optických vláken ve vlastnictví města a zajistit vysokou dostupnost služeb informačního systému. Takové úkoly bude mít projekt Metropolitní sítě Brno, řekl ve středu primátor Roman Onderka (ČSSD).

opticka_sit250

"Ve středu jsme se společně s městskými radními rozhodli poskytnout dotace z Integrovaného operačního programu na třetí fázi projektu Metropolitní síť Brno," řekl Onderka. Současně se zajištěním vysoké dostupnosti provozovaných služeb informačního systému poskytne podle Onderky siť také infrastrukturu partnerským organizacím a městským částem pro následné budování a nasazování dalších služeb e-govermentu a efektivní a bezpečnou komunikaci mezi nimi.

Projekt bude stát 72 milionů korun, pětaosmdesát procent bude město financovat z dotace dosahující 61,3 milionu korun. Celkové náklady projektu, včetně servisu na čtyři roky stanovil magistrát na 115 milionů korun.

Projekt Metropolitní síť Brno by měl být hotov v březnu 2012. "Aktuálně probíhá v rámci veřejného tendru výběr zhotovitele zakázky," dodal Onderka.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...