Na loretu se vrátí sochy archandělů

Brno, 25. srpna 2011 - V sobotu 27. srpna 2011 dojde v časných ranních hodinách k instalaci kopií soch třech archandělů Michaela, Gabriela a Rafaela na průčelí Loretánské kaple při kostele sv. Janů v Brně. Kopie byly vytesány akad. sochařem Václavem Fridrichem z božanovského pískovce. Originály soch byly sneseny v roce 1996 z důvodu jejich havarijního stavu.

 

Archandel

V současné době probíhá oprava čelní fasády kaple a to za vydatné finanční pomoci města Brna. Celkové náklady jsou 1,5 mil. Kč, přičemž město přispívá částkou 500 tis. Kč, MK ČR 700 tis. Kč a zbytek hradí Řád minoritů v České republice.

Vrácení soch na jejich původní místa na fasádě je završením společného úsilí Řádu minoritů a města Brna o rehabilitaci významné kulturní památky.

 

foto:  ilustrační


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...