Zemřel přední brněnský herec Erik Pardus

Brno, 11. května 2011 (MEDIAFAX) - V Brně zemřel v úterý 10. května po dlouhé vážné nemoci ve věku 54 let přední brněnský herec Erik Pardus. Ve středu to řekla mluvčí brněnského Městského divadla Lucie Broučková.

erik_pardus-umrti250

"Erik Pardus zemřel v nemocnici," řekla Broučková. Hospitalizován v ní byl v souvislosti s rakovinou plic, kterou mu lékaři diagnostikovali jako silnému kuřákovi loni na podzim.

Přední moravský herec působil od roku 1982 v Městském divadle v Brně. V roce 2008 získal Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie za roli cara v Merežkovského dramatu Smrt Pavla I. Patřil k brněnským hereckým hvězdám - otisk jeho dlaní zdobí i "chodník slávy" před brněnským Městským divadlem v Lidické ulici.

Erik Pardus se narodil se 2. února 1957 v Uherském Hradišti. Kromě divadelního účinkování se stal známým také z televizních inscenací nebo seriálů. Účinkoval například jako strážmistr Zahálka v Četnických humoreskách, hrál i v legendárních Černých baronech. K jeho posledním filmovým snímkům patřilo drama Vladimíra Michálka Okno do hřbitova.

Jiří Nováček, foto - zdroj: Ceny Thálie

Související články: