V nejohroženějších nemocnicích v Brně i kraji stáhla výpověď většina lékařů

Brno, 24. února 2011 - Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně vzali všichni lékaři kromě tří výjimek zpět výpověď. Většina podala návrh na stažení i ve Fakultní nemocnici Brno, řekla ve čtvrtek mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

podpis2

Ze 135 lékařů může Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně počítat se 132. "Výpověď nestáhli pouze tři lékaři, kteří chtějí odejít," sdělil ředitel nemocnice Petr Koška s tím, že ani jeden odchod nijak neohrozí chod nemocnice.

Většina doktorů hodlá zůstat i ve Fakultní nemocnici Brno. "Ze 133 lékařů podalo návrh na stažení 118," uvedla Mrázová. Podle ní nemocnice zaznamenala signály, že někteří doktoři výpověď zpět nevezmou. "Mají jiné nabídky. Přesný počet ještě nevíme. Několik lékařů čerpá dovolenou," dodala.

O poznání hůře jsou na tom v kyjovské nemocnici, kde hrozilo výpovědí 64 lékařů. "Zatím třicet z nich ji vzalo zpátky," informoval šéf nemocnice Josef Pejchl, který se však ničeho neobává. "Do konce týdne by mělo stáhnout výpověď celkem 56 lékařů," řekl ředitel s tím, že šest doktorů se připojí po dovolených a dva se rozhodli odejít.

"Provoz bude zajištěný bez jakéhokoliv omezení. Situace se zklidnila, nic jsme nevyhrocovali," dodal Pejchl.

 

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...