Brno mění po 19 letech šéfa městských strážníků, bude jím Jaroslav Přikryl

policie_mestska-brno-auto250Brno, 19. února 2011 (MEDIAFAX) - Novým šéfem strážníků v Brně se má stát dosavadní první náměstek městské policie Jaroslav Přikryl. Mluvčí magistrátu Soňa Haluzová v pátek řekla, že do funkce jej doporučila výběrová komise jako nejlepšího ze čtyř uchazečů, kteří se probojovali do závěrečného kola konkursu.

"Pověření Jaroslava Přikryla výkonem funkce ředitele městské policie projedná zastupitelstvo 7. března," upřesnila Haluzová s tím, že kandidát se bude moci oficiálně funkce ujmout až po schválení zastupiteli.

Přikryl nahradí ve funkci Daniela Šímu, nejdéle sloužícího šéfa městské policie v Česku. Šíma stál v jejím čele od roku 1992 a patřil k zakládajícím členům brněnské metropolitní policie.

Změna na postu šéfa strážníků se odehrává v souvislosti s novým politickým obsazením brněnského magistrátu - na podzim zvolené zastupitelstvo se totiž rozhodlo vypsat výběrová řízení na všechny šéfy organizací spravovaných a řízených městem. Již před časem tak neobhájil pozici například šéf nemocnice u Milosrdných bratří Daniel Rychnovský (KDU-ČSL), který zastával v minulém volebním období na magistrátu post statutárního náměstka brněnského primátora.

 

Jiří Nováček

Související články: