Konference připomene Mezinárodní den porozumění koktavosti

Brno, 21. října 2015 - Zajímá Vás příčina vzniku koktavosti? Víte, v čem se liší terapie koktavosti v ČR a USA? A jak se s koktavosti naučit život žít, nikoliv jej pouze prožívat? Odpovědi na tyto otázky obdržíte 22. října u příležitosti Mezinárodního dne porozumění koktavosti. Místo konání je Soukromá klinika LOGO s.r.o. na ulici Vsetínská 20 v Brně, a to od 10 do 16 hodin.

koktani koktavost

Pořadatelem konference je Občanské sdružení LOGO ve spolupráci se Soukromou klinikou LOGO s.r.o., která dlouhodobě spolupracuje s předními světovými organizacemi, které se zabývají narušenou komunikační schopností, zejména potom poruchami plynulosti mluvy, tedy i koktavostí.

Hlavním hostem konference bude Barbara L. Dahm z Institutu komunikační terapie NEW JERSEY, která představí účastníkům revoluční přístup v léčbě koktavosti pod názvem Dynamická terapie koktavosti. Tato přední terapeutka, mimochodem poprvé v ČR, Vás seznámí s vlastními zkušenostmi z terapie této narušené komunikační schopnosti.

Z tuzemských odborníků bude prezentovat možnosti terapie PhDr. Petr Staníček ze Soukromé kliniky LOGO s. r. o., která dlouhodobě zaznamenává úspěchy na poli nejenom této poruchy řeči. Konkrétně tak budete seznámeni s komplexním programem, zahrnující jak individuální, tak i skupinové terapie, a to často v podmínkách a prostředí, které by Vás jistě nenapadlo.

Konference je určena nejenom pro logopedy, psychology, pedagogické a sociální pracovníky, osoby s narušenou komunikační schopností a jejich rodinné příslušníky, ale i pro studenty a širokou veřejnost, která vnímá komunikaci jako důležité společenské téma.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...