Lidé po Vánocích vrátili do brněnské Ikea přes tři tisíce stromků

Brno, 18. ledna 2011 - Celkem 3390 vánočních stromků vrátili lidé za první dva lednové týdny do brněnského obchodního domu Ikea. Firma o tom informovala v úterý.

vanocni_stromek_stary250

"Stromky mohou lidé odevzdávat do kontejnerů před nákupním centrem. Všechno sebrané dřevo bude poté sešrotováno a zdarma, pouze za odvoz poskytnuto na výrobu biomasy," sdělila marketingová manažerka Ikea Brno Dagmar Juřičková. "Součástí environmentálních aktivit je rovněž vysazování nové sazenice stromu za každý prodaný. Proto mě těší, že tentokrát byl o předvánoční prodej stromků obrovský zájem a můžeme tak přispět k ochraně životního prostředí," doplnila Juřičková.

Společnost tak letos v ČR vysadí celkem 25 500 sazenic ohrožených druhů stromů. Z toho 15 tisíc kusů na Liberecku, dalších šest tisíc na jižní Moravě a 4500 kusů na Svitavsku v oblasti Bílých Karpat.

Před Vánocemi Ikea Brno prodala 6500 stromků, což je o 1500 kusů více než předcházející rok. Akce proběhla poprvé v loňském roce, kdy lidé z jihomoravského regionu vrátili po Vánocích celkem 3239 stromků. Letos do brněnské Ikea mohou lidé vracet stromky až do 28. ledna.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...