V brněnském obchodě Ikea vystoupí švédský orchestr

Brno, 2. června 2011 - Brněnskou IKEA oživí švédské lidové písně a tradiční tance. V úterý 7. června 2011 před obchodním domem vystoupí orchestr LiThe Blås ze švédského města Linköping. Téměř padesátka mladých hudebníků a tanečníků návštěvníkům představí švédskou lidovou kulturu.

saxik

Prostranství před obchodním domem v úterý odpoledne ovládnou švédští hudebníci. Návštěvníci IKEA Brno se mohou těšit na dvě půlhodinová představení s klasickými tanci. Sbor LiThe Blås zavítá na jih Moravy v kompletním složení, představí se 35 muzikantů s převážně dechovými nástroji a desítka tanečníků.

„V brněnském obchodním domě pořádáme podobný koncert poprvé. Navíc švédský orchestr v České republice vystoupí exkluzivně v IKEA Brno, proto by si tuto show návštěvníci neměli nechat ujít,“ sdělila Dagmar Juřičková, marketingová manažerka IKEA Brno. „Díky švédskému sboru můžeme našim návštěvníkům zábavnou a příjemnou formou přiblížit kulturu Švédska, odkud naše společnost pochází,“ vysvětlila Juřičková.

Orchestr LiThe Blås představuje univerzitní sbor s více než čtyřicetiletou historií. Tato hudební formace byla založena při univerzitě v městě Linköping na jihu Švédska a je složena především z mladých studentů. Sbor má ve svém repertoáru jak lidové písně, tak i moderní skladby. Muzikanti i tanečníci tradičně vystupují v národních barvách, v modré a žluté.

„Sbor každoročně absolvuje turné po evropských zemích. Jsme rádi, že tentokrát do svých vystoupení zařadil i náš obchodní dům. Mladí hudebníci publikum vždy zaujmou veselou a hravou show plnou švédské muziky a humoru,“ uvedla Dagmar Juřičková z brněnské IKEA. „Ti, kteří se zajímají o švédskou kulturu, se mohou těšit také na tradiční červnové oslavy slunovratu. Bude připravena ochutnávka švédských specialit a v rámci oslav navíc naše zboží nabídneme za mimořádné letní ceny,“ doplnila Juřičková.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události