V brněnském obchodě Ikea vystoupí švédský orchestr

Brno, 2. června 2011 - Brněnskou IKEA oživí švédské lidové písně a tradiční tance. V úterý 7. června 2011 před obchodním domem vystoupí orchestr LiThe Blås ze švédského města Linköping. Téměř padesátka mladých hudebníků a tanečníků návštěvníkům představí švédskou lidovou kulturu.

saxik

Prostranství před obchodním domem v úterý odpoledne ovládnou švédští hudebníci. Návštěvníci IKEA Brno se mohou těšit na dvě půlhodinová představení s klasickými tanci. Sbor LiThe Blås zavítá na jih Moravy v kompletním složení, představí se 35 muzikantů s převážně dechovými nástroji a desítka tanečníků.

„V brněnském obchodním domě pořádáme podobný koncert poprvé. Navíc švédský orchestr v České republice vystoupí exkluzivně v IKEA Brno, proto by si tuto show návštěvníci neměli nechat ujít,“ sdělila Dagmar Juřičková, marketingová manažerka IKEA Brno. „Díky švédskému sboru můžeme našim návštěvníkům zábavnou a příjemnou formou přiblížit kulturu Švédska, odkud naše společnost pochází,“ vysvětlila Juřičková.

Orchestr LiThe Blås představuje univerzitní sbor s více než čtyřicetiletou historií. Tato hudební formace byla založena při univerzitě v městě Linköping na jihu Švédska a je složena především z mladých studentů. Sbor má ve svém repertoáru jak lidové písně, tak i moderní skladby. Muzikanti i tanečníci tradičně vystupují v národních barvách, v modré a žluté.

„Sbor každoročně absolvuje turné po evropských zemích. Jsme rádi, že tentokrát do svých vystoupení zařadil i náš obchodní dům. Mladí hudebníci publikum vždy zaujmou veselou a hravou show plnou švédské muziky a humoru,“ uvedla Dagmar Juřičková z brněnské IKEA. „Ti, kteří se zajímají o švédskou kulturu, se mohou těšit také na tradiční červnové oslavy slunovratu. Bude připravena ochutnávka švédských specialit a v rámci oslav navíc naše zboží nabídneme za mimořádné letní ceny,“ doplnila Juřičková.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...