Byty pro ukrajinské uprchlíky dostanou nový nábytek

Brno, 17. března 2022 - Městská svozová a odpadová společnost SAKO Brno uvolňuje ze svých prostředků 750 000 korun. Za ně nakupuje nový nábytek, jímž se vybavují byty pro ukrajinské běžence ve čtyřech městských částech Brna. Jde o společný projekt SAKO Brno a obecních úřadů v Černovicích, Kohoutovicích, Žabovřeskách a na Brno-střed. Na zařízení bytů se podílí také český internetový vyhledávač letenek Kiwi.com.

novy nabytek ukrajinske byty

Za pomoci prostředků SAKO Brno se vybaví celkem 15 bytů. Nejedná se o obecní byty, nýbrž o prostory přechodného bydlení, které má město k dispozici a které městské části vyčlenily pro tyto účely. „Za tři čtvrtě milionu korun jsme nakoupili skříně, komody, ale hlavně povlečení, postele a matrace, těch je v Nábytkové bance stálý nedostatek. Montáž a nákup zboží do vyčleněných bytů si vzali dobrovolně na starosti zaměstnanci SAKO Brno,“ říká předseda představenstva SAKO Brno Filip Leder.

„Pro Ukrajinu nám aktuálně běží dva velké projekty. Na vybraná sběrná střediska lidé nosí deky, spacáky, karimatky, psací potřeby a hračky, v pavilonu G1 brněnského Výstaviště provozujeme Nábytkovou banku, která shromažďuje a distribuuje vybavení a potřeby pro nouzové ubytování uprchlíků před válkou. Ze struktury darů v Nábytkové bance jasně vyplynulo, že naléhavě nám aktuálně chybí především matrace, kuchyňské spotřebiče a dětské kočárky. Proto jsme se rozhodli je nakoupit nové,“ podotýká Filip Leder, který je zároveň místostarostou v brněnských Žabovřeskách.

Kromě nábytku využila společnost SAKO Brno také slevového programu obchodu Alza.cz a nakoupila ledničky a pračky. Vybavení do kuchyní zařízených bytů dodá také sbírka, kterou mezi svými zaměstnanci vyhlásil český internetový vyhledávač letenek Kiwi.com.

Zdroj: SAKO Brno


Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události