V pátek se můžete nechat zdarma vyšetřit, zda vám nehrozí mozková mrtvice

Brno, 11. června 2015 - Již počtvrté se letos konají tradiční Dny prevence programu POMOC neboli POstavme se Mrtvici a Onemocnění Cév. Veřejnost si bude moci zdarma zjistit své riziko ohrožení mrtvicí a poradit se se specialisty o možnostech prevence.

mozek

V pátek 12. června může veřejnost navštívit Den prevence v Brně od 10 do 18 hodin. Tradiční nadměrný nafukovací model srdce bude umístěn na rohu ulic Česká a Solniční. Návštěvníkům zde bude k dispozici lékař a zdravotní sestry, se kterými bude možné konzultovat zjištěné výsledky a poradit se o vhodných možnostech prevence. V dopoledních hodinách bude poskytnuto také bezplatné měření cholesterolu a glykémie v krvi.

Mozková mrtvice je nejčastější příčinou nemocnosti a invalidity a zároveň jednou z nejčastějších příčin úmrtí v rozvinutých zemích. V České republice postihne až 40 tisíc lidí ročně.

„Na vzniku cévní mozkové příhody se podílí především rizikové faktory jako zvýšený krevní tlak, kouření, cukrovka nebo zvýšený cholesterol. Významné riziko představuje také nejčastější porucha srdečního rytmu, tzv. fibrilace síní. Tato rizika můžeme a musíme účinně ovlivnit,“ varuje kardiolog, profesor Richard Češka.

Od roku 2012 bylo během dosavadních devíti Dnů prevence vyšetřeno celkem 2 755 osob a u téměř 4 % z nich (107 osob) byla odhalena fibrilace síní, která je až z jedné pětiny příčinou mrtvice.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...