Na 5. narozeniny brněnského Klokánku zamíří i hvězdy soutěže SuperStar

Brno, 9. prosince 2011 – U příležitosti pátého výročí od svého založení pořádá brněnský Klokánek speciální narozeninovou párty pro děti, přátele a všechny, kteří mají náladu se bavit. Slavnostní večer bude probíhat ve znamení soutěží, legrace a diskotéky pod taktovkou ostřílených moderátorů rádia Kiss Hády. Hlavními hosty narozeninové párty jsou oblíbené hvězdy talentové soutěže SuperStar - Monika Bagárová a Jan Bendig.

„Pondělní narozeninová párty je příjemným vyústěním naší pětileté snahy o napodobení skutečného rodinného prostředí co největšímu počtu dětí,“ vysvětlila Lenka Malhocká, vedoucí brněnského Klokánku a dodala „nejen pro naše děti, ale také pro jejich neúnavné tety to bude takové malé poděkování za práci, kterou tady vykonávají.“

Narozeninová akce k pátému výročí brněnského Klokánku se koná v pondělí 12. prosince 2011 v Dělnickém domě v Brně Židenicích od 16.00 do 20.00 hodin. Vstupenky jsou k dispozici přímo v Klokánku nebo k objednání na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Cena vstupenek je 50 Kč.

Klokánek FOD Brno
Klokánek je zařízení rodinného typu spravované občanským sdružením FOD (Fond ohrožených dětí) a určené pro děti potřebující okamžitou pomoc. Cílem projektu Klokánek je poskytovat přechodnou pomoc dětem, o něž se ze závažných důvodů nemůže postarat nikdo z blízkých příbuzných, respektive pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Klokánek je zařízení s pověřením MPSV.

Průměrné denní obsazení brněnského Klokánku v roce 2010 bylo 41 dětí. Ty mají k dispozici 11 samostatných bytů 2+kk, kde o ně pečuje celkem 21 tetiček a 1 strýček, kteří se střídají v týdenních intervalech. Klokánek klade důraz na udržení sourozeneckých vazeb. Díky tomu, že poskytuje své služby uživatelům od 0 do 26 let, je možné, aby sourozenci i přes větší věkový rozdíl byli ubytováni společně a sourozenecké vazby se nezpřetrhaly. Brněnský Klokánek má nepřetržitý provoz. V Jihomoravském kraji se jedná o jediné zařízení rodinného typu pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Zařízení Klokánek odpovídá doporučením Výboru OSN, v nichž je opakovaně poukazováno na alarmující počet dětí v ústavní výchově.
www.klokanekbrno.cz

Fond ohrožených dětí, o.s.
Fond ohrožených dětí je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem, s působností na celém území České republiky. Fond ohrožených dětí poskytuje také další činnosti, které se netýkají zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, ale řídí se zákonem č. 359/1999 Sb. o sociálně – právní ochraně dětí.
FOD se systémově zabývá osvětou a snahou o zlepšení legislativy a praxe na úseku ochrany dětí. Projekt Klokánek vzniknul v roce 2000. V současné době FOD spravuje 32 Klokánků v různých regionech ČR. Více informací zde www.fod.cz.

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN