Neznámý pachatel postřelil u brněnského hlavního nádraží dva muže

Brno, 29. června 2011 (MEDIAFAX) - Neznámý pachatel postřelil ve středu brzy ráno u hlavního nádraží v Brně dva muže. Informaci potvrdila krajská policejní mluvčí Petra Vedrová s tím, že oba postřelení leží v nemocnici.

 

"Střelec zaútočil kolem půl čtvrté ráno na muže v podchodu u hlavního nádraží, kterým se jde na zastávky ve směru na Nové Sady," řekla Vedrová.

Střelbě měla předcházet potyčka. "Podle svědků měli muži mezi sebou slovní rozepři a menší strkanici. Potom asi třicetiletý pachatel vytáhl zbraň a po každém z bezdomovců jedenkrát vystřelil do oblasti břicha," řekl éf jihomoravské kriminálky Antonín Hrdlička.

"Střelná poranění obou obětí útoku jsou závažná," řekla mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová. "Sanitky je převezly do brněnských nemocnic," dodala.

Oba muži skončili na operačním sále. "Jeden už má po operaci a měl by přežít, druhý byl ještě okolo 10. hodiny na operačním sále ve vážném stavu. Lékaři jej operovali už pět hodin," uvedl Hrdlička.

Pachatel, který na muže střílel, utekl. "Muž měl tmavé vlasy a krátce střiženou bradku. Byl oblečený v hnědé košili a zelených nebo hnědých kalhotech, které měl zastrčené do vysokých kožených bot. Žádáme všechny, kteří by o pachateli mohli něco vědět, aby se přihlásili na policii," řekl Hrdlička s tím, že muž se bude zodpovídat z pokusu o vraždu.

Podle informací policie byli dva postřelení muži bezdomovci. "Jsou to docela známé figurky, které se často pohybují okolo hlavního nádraží. Nevylučujeme ani možnost, že muže obtěžovali," informoval Hrdlička. Policisté by měli mít během dne fotku střelce, kterého zachytila bezpečnostní kamera v okolí nádraží.

Jiří Nováček

Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   
11
121315161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
13.09. Večer s cimbálovou muzikou..
27.09. Večer s kytarou ve Vinném sklípku ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250