Náročné výluky v železniční dopravě se blíží ke svému konci

Brno, 10. srpna 2011 - Začátkem prázdnin začaly náročné výluky železniční dopravy na Brněnsku. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) během července vyměňovala nosná lana trolejového vedení na brněnském hlavním nádraží, práce byly dokončeny první srpnový víkend. V průběhu druhého prázdninového měsíce budou pokračovat práce na opravě mostu u obchodního domu Hornbach na trati Brno hl. n. – Brno-Horní Heršpice.

Nadrazi3

Ve středu 10. srpna začnou práce na opravách podchodu na zastávce Brno-Řečkovice. Od následujícího týdne se zahájí udržovací práce na trati z Nezamyslic přes Vyškov do krajského města. České dráhy v souvislosti s výlukami připravily opatření v železniční dopravě. Cestujícím doporučujeme, aby věnovali opatření velkou pozornost. Jednotlivé výlukové jízdní řády naleznou cestující na stránkách www.cd.cz v sekci Vlakem po ČR / Jízdní řád / Traťové jízdní řády.

Časový harmonogram výluk SŽDC v průběhu měsíce srpna 2011:

·    oprava podchodu na zastávce Brno-Řečkovice: 10. – 12., 15. – 17. srpna (vždy v určité hodiny);
·    oprava mostu mezi stanicí Brno hl.n. a Brno-Horní Heršpice: 20. – 27. srpna (vždy v určité hodiny);
·    udržovací práce na trati Brno – Vyškov na Moravě – Nezamyslice: nepřetržitě od 15. do 19. srpna.

Oprava podchodu na zastávce Brno-Řečkovice, opatření Českých drah na dny 10. – 12. srpna, 15. – 17. srpna

Regionální doprava (Os) Žďár nad Sázavou – Brno – Břeclav (linka S3 IDS JMK)

V úseku Brno-Královo Pole – Kuřim bude snížena kapacita dopravní cesty. Z tohoto důvodu budou vybrané vlaky v trati Tišnov – Brno hl. n. a Brno hl. n. – Vranovice odřeknuty bez náhrady.

Udržovací práce na trati Brno – Vyškov na Moravě, opatření Českých drah na dny 15. – 19. srpna

Dálková doprava (R) Brno – Přerov – Bohumín (linka R7 IDS JMK)
Vlaky v uvedené době nepojedou do/z Brna hl.n., svoji jízdu ukončí/započnou v Kojetíně. Doprava cestujících do / z Kojetína bude zajištěna náhradními autobusy.

Jízdní řády vlaků, spojů náhradní autobusové dopravy a poskytované služby naleznou cestující ve výlukovém jízdním řádu, který je zveřejněn na stránkách ČD www.cd.cz / Vlakem po ČR / Jízdní řád / Traťové jízdní řády.

Dálková doprava (R) Brno – Olomouc – Jeseník/Šumperk (linka R7 IDS JMK)
Vlaky v uvedené době nepojedou do/z Brna hl.n., svoji jízdu ukončí/započnou v Nezamyslicích. Doprava cestujících do/z Nezamyslic bude zajištěna náhradní autobusovou dopravou.

Jízdní řády vlaků, spojů náhradní autobusové dopravy a poskytované služby naleznou cestující ve výlukovém jízdním řádu, který je zveřejněn na stránkách ČD www.cd.cz / Vlakem po ČR / Jízdní řád / Traťové jízdní řády.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...