Náměstí Svobody na týden ovládnou Slavnosti vína

Brno, 26. září 2012 – Celkem 16 malých i velkých vinařství a minimálně 100 vzorků vín se představí na Slavnostech vína, které začínají na náměstí Svobody v pátek 28. září. Bohatou nabídku vín doplní řemeslné stánky, nebudou chybět rozmanitá občerstvení, degustace s profesionálním sommelierem, cimbálová muzika a další program. Slavnosti vína potrvají na náměstí Svobody do 5.října, kdy je vystřídají Slavnosti regionů. O akci informují oficiální stránky Festivalu v centru dění.

slavnosti_vina

Návštěvníci slavností si budou moci vybrat z kabinetních vín, vín s přívlastkem pozdní sběr, výběrů z hroznů, barikových vín i mnoha dalších. Nebude chybět ani oblíbený burčák. Vína bude možné za symbolický poplatek okoštovat, k čemuž budou připraveny degustační sklenice s logem akce.

V doprovodném programu se představí tanečníci a zpěváci folklórních souborů, sommeliéři osvětlí vinařské základy a připraveny budou také soutěže.

Provozní doba stánků je v minimálním rozsahu 10:00 – 20:00. Akce je součástí Festivalu v centru dění, který se koná pod záštitou starosty městské části Brno-střed Libora Šťástky. Kompletní seznam prodávajících, nabízeného sortimentu a doprovodný program je k dispozici na webových stránkách www.festivalvcentrudeni.cz.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...