Náměstí Svobody na týden ovládnou Slavnosti vína

Brno, 26. září 2012 – Celkem 16 malých i velkých vinařství a minimálně 100 vzorků vín se představí na Slavnostech vína, které začínají na náměstí Svobody v pátek 28. září. Bohatou nabídku vín doplní řemeslné stánky, nebudou chybět rozmanitá občerstvení, degustace s profesionálním sommelierem, cimbálová muzika a další program. Slavnosti vína potrvají na náměstí Svobody do 5.října, kdy je vystřídají Slavnosti regionů. O akci informují oficiální stránky Festivalu v centru dění.

slavnosti_vina

Návštěvníci slavností si budou moci vybrat z kabinetních vín, vín s přívlastkem pozdní sběr, výběrů z hroznů, barikových vín i mnoha dalších. Nebude chybět ani oblíbený burčák. Vína bude možné za symbolický poplatek okoštovat, k čemuž budou připraveny degustační sklenice s logem akce.

V doprovodném programu se představí tanečníci a zpěváci folklórních souborů, sommeliéři osvětlí vinařské základy a připraveny budou také soutěže.

Provozní doba stánků je v minimálním rozsahu 10:00 – 20:00. Akce je součástí Festivalu v centru dění, který se koná pod záštitou starosty městské části Brno-střed Libora Šťástky. Kompletní seznam prodávajících, nabízeného sortimentu a doprovodný program je k dispozici na webových stránkách www.festivalvcentrudeni.cz.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...