Festival v centru dění zítra pokračuje slavnostmi jídla

Brno, 20. září 2011 (MEDIAFAX) - Již zítra začnou na náměstí Svobody Slavnosti jídla, druhá část Festivalu v centru dění. Až do neděle budou návštěvníci vždy od jednenácti ráno do desíti večer ochutnávat jídla brněnských šéfkuchařů. Festival pořádá radnice městské části Brno-střed. 

jdlo250

"Smyslem čtyřdenních slavností jídla je na jednom místě a v jednom okamžiku nabídnout návštěvníkům možnost okusit um brněnských šéfkuchařů," řekl starosta Libor Šťástka (ODS). Pozvání k účasti na projektu podle něj přijalo dvanáct restaurací, barů, kaváren a hotelů.

K prezentaci a k ochutnávání jídel budou lidem sloužit takzvané party stany. Otevřené budou od čtvrtka do neděle, vždy od jedenácti do 22 hodin "Lidé u nich nebudou nakupovat pochutiny rovnou, ale prostřednictvím poukázek za pětadvacet korun – ty se budou prodávat ve třech infostáncích. Je to praktičtější a hygieničtější řešení," upřesnil starosta.

Šťástka připomněl i charitativní rozměr festivalu a jeho jednotlivých částí: "Z každé prodané poukázky věnujeme Lize vozíčkářů. Pokud bude apetit lidí stejný jako vloni, určitě to vydá na dar v hodnotě několika tisíc korun," myslí si starosta.

Slavnostem jídla předcházely v centru jihomoravské metropole slavnosti piva. Během čtyř dní při nich Brňané vypili 55 000 piv a snědli jeden a půl tuny masa, klobásů a grilovaných specialit. Festival v centru dění bude po slavnostech jídla ještě pokračovat na přelomu září a října slavnostmi vína a od 10. do 16. října celý projekt vyvrcholí slavnostmi regionů.

 

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...