Brněnský festival chutí, vůní a zážitků zakončí tento týden slavnosti regionů

Brno, 8. října 2011 (MEDIAFAX) - Měsíc trvající brněnský Festival v centru dění zakončí slavnosti regionů. Ty se uskuteční na náměstí Svobody od pondělí 10. do neděle 16. října, řekl v sobotu mluvčí radnice Brno-střed Roman Burián. "Slavnosti regionů přinesou do centra Brna jarmark, na němž se představí drobní řemeslníci z celé republiky, a k příjemné atmosféře přispějí i tentokrát stánky s občerstvením," popsal akci starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka (ODS). "Samotný trh bude otevřen denně od desíti hodin dopoledne do deváté hodiny večerní a navíc bude na pódiu u Morového sloupu probíhat doprovodný program sestavený především z vystoupení folklórních souborů," dodal.

slavnosti_regionu2010_stred.brno

Prostor pro prezentaci vyhradili pořadatelé také jednotlivým krajům, ať už formou infostánků nebo různých soutěží. "Podzim je vhodným obdobím pro výlety, takže si myslíme, že takový informační servis lidé uvítají," řekl starosta.

I poslední ze čtyř akcí Festivalu v centru dění podpoří neziskový sektor. "Během slavností regionů se bude prodávat kniha Pavla Horny Middlestone. Z každého výtisku půjde část výtěžku ve prospěch občanského sdružení Práh, které nabízí lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života," přiblížil dobročinný rozměr projektu Libor Šťástka.

Druhý ročník Festivalu v centru dění pořádá radnice městské části Brno-střed a její kulturní a vzdělávací středisko. Na náměstí Svobody se tak během posledního měsíce postupně uskutečnily slavnosti piva, slavnosti jídla, slavnosti vína a od pondělka i slavnosti regionů.

Další z větších akcí radnice brněnské centrální městské části bude podle Buriána třetí ročník Vánoc na Zelňáku, které se uskuteční od 25. listopadu do 23. prosince.

Jiří Nováček, foto: stred.brno.cz

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události