Plánuje se oprava sauny Rosnička, fungovat může od příští sezony

Brno, 29. února 2024 - Brněnští radní doporučili zastupitelstvu, aby schválilo dotaci pro Tělocvičnou jednotu Sokol Brno-Žabovřesky na rekonstrukci sauny Rosnička. Podmínkou je, že jednota zaplatí přípravnou fázi projektu. Podpora se zužitkuje ještě v roce 2024 a dosahuje výše 6,5 milionu korun.

sauna rosnicka

„Vzhledem k demolici sauny v ulici Drobného vyšlo město vstříc spolku Komunitní sauna Drobného, z. s., aby našel nové vyhovující prostory a mohl i nadále fungovat. Při jednáních tak vyvstala varianta, že by se spolek přesunul do areálu Rosnička patřícímu Tělocvičné jednotě Sokol Brno-Žabovřesky. Ta navrhuje, že tamní saunu opět zprovozní, a zároveň předložila dohodu s komunitou, která deklaruje její zájem objekt využívat,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Sauna Rosnička sloužila do roku 2021, kdy její provoz přerušila covidová pandemie. Při revizi v roce 2023 se ale ukázalo, že je na konci své životnosti, a aby se znovu otevřela, musí projít rozsáhlejší rekonstrukcí,“ sdělil radní města Brna pro sport Tomáš Aberl. Na opravy Sokol požaduje 6 500 000 korun, jež obdrží až poté, co dotaci odsouhlasí také zastupitelé.

Podmínkou podpory současně je, že jednota finančně pokryje přípravnou část zahrnující předprojektovou, projektovou i inženýrskou činnost. Protože však zpracování projektové dokumentace může podle odhadů stát až 500 000 korun bez DPH, což pro Sokol znamená velkou položku v rozpočtu, žádá o schválení dotace orgány města Brna. Tím získá jasnou garanci, že své peníze vynaloží hospodárně.

Pokud Sokol příspěvek dostane, využije jej ještě během letoška a sauna začne fungovat v sezoně 2024/2025.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...