Finále bowlingové extraligy v Brně přineslo napětí až do posledního zápasu

Brno, 24. května 2022 – Česká republika zná letošní mistry České republiky tříčlenných týmu ve sportovním bowlingu. V brněnské herně se v šestnáctičlenné konkurenci dařilo nejlépe obhájcům titulu, týmu Rigor Mortis, který slaví svůj třetí titul ve čtyřech letech. V sestavě Lukáš Jelínek, Jan Macek, Ondřej Mlynář a Roman Erben zvítězil pražský celek se ziskem 68,5 bodu s náskokem deseti bodů na druhý ProBowling 1. Bronz berou Expert King Pins. Svým momentem slávy se blýskl Václav Kordulík z BC Admi, který zahrál Perfect game neboli maximálních 300 bodů.

vitezove rigor mortis brno bowling

Finále Extraligy se hraje dvoudenním formátem, už po sobotě ale bylo jasné, že dva týmy jsou herně jinde. Na prvních dvou místech totiž byly s velkým náskokem týmy Rigor Mortis a ProBowling Hustopeče 1. Překvapením sobotního dne byl bezpochyby výkon týmu Xbowling Club, který do finále postoupil až z baráže a s jejich umístěním na pódiu počítal málokdo. Tým okolo bývalého juniorského reprezentanta Tomáše Liebicha se mohl postarat o velké překvapení.

Mírným zklamáním byl výkon týmů BC Benedikt Most a Bowlingzone Pardubice A, které vědí, jaké to je stát na stupních vítězů ve finále Extraligy ČBL. Po prvním dni jim patřilo 7. a 8. místo. Na první Rigor Mortis navíc ztráceli přes 15 bodů (v každém zápase může tým získat maximálně 5 bodů - pozn. red.). Jejich šance tak nevypadaly příliš nadějně.

jan macek bowling

Zatímco druhý den sedl pardubickým bowlerům dobře, hráči z Mostu se výrazně trápili. Body sbírali po málu a propadali se tabulkou dolů. Mistrovský titul tentokrát byl příliš daleko. V neděli se propadl i Xbowling, ten tak nenavázal na slibný úvod soutěže.

Teď už ale pojďme k soubojům o medaile. Nedělní boje mnohem lépe vyšly týmu Expert King Pins který vede Jaroslav Lorenc. Bronzový medailista z MS v Dubaji z roku 2021 byl hlavním držákem a strůjcem šplhu, který skončil až ziskem bronzové medaile.

Boj o zlato rozhodly zkušenosti. Zatímco ProBowling 1 ztrácel zbytečně body, Rigor Mortis jakékoliv zaváhání nepřipouštěl. A tak už před posledním kolem bylo jasné, že obhájci z roku 2021 zvednou titul nad hlavu znovu. A je potřeba říci, že titul si zasloužili, v průměru totiž nahráli 701,73 kuželek, což znamená necelých 234 kuželek od každého hráče v každé hře. „Je to úspěch, hráli jsme jako tým,“ řekl po konci celé soutěže Lukáš Jelínek, který se s průměrem 253,33 napříč patnácti hrami stal nejlepším hráčem. Při otázce na možný zlatý hattrick zazněla od Jana Macka jasná odpověď. „Je to v plánu,“ nechal se slyšet hráč Rigor Mortis.

finale extraliga bowling brno 2022

Skvělým momentem byla již zmiňovaná Perfect game Václava Kordulíka. Ten v 10. kole zaznamenal svou první „třístovku“ v kariéře. „Většina z těch striků byla náhodná, ale ten poslední vypadal hezky,“ dodal hned po perfektním náhozu Kordulík. „Párkrát v tréninku už nějaká třístovka padla, ale že to bude zrovna tady, to je hezký,“ doplnil český juniorský reprezentant.

Další akci má český bowling v plánu hned příští víkend. 28. a 29. května se v Pardubicích hraje MČR jednotlivců. Nedělní program bude ke sledování na YouTube kanále České bowlingové asociace.

Foto: archív organizátorů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...