MS se na Masarykově okruhu už nepojedou, tradiční podniky zůstávají

Brno, 2. února 2021 – V předběžném kalendáři na sezónu 2021 na Masarykově okruhu nechybí tradiční závodní série, které jsou divácky atraktivní a u motoristických fanoušků oblíbené. Vedení společnosti Automotodrom Brno se zároveň rozhodlo v budoucnu nepořádat světová mistrovství.

motocykl grand prix

„S pořádáním světových závodů máme mnohaleté zkušenosti a velmi dobře známe ekonomiku takového podniku. Žádnou sportovní ani kulturní akci světového významu není ekonomicky možné zorganizovat bez patřičné veřejné podpory,“ vysvětlila rozhodnutí společnosti statutární ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Po většinu aktivní sezóny se tak vyjma tradičních podniků bude Automotodrom Brno soustředit na komerční pronájem závodní dráhy klubům a agenturám.

Motoristickou sezónu odstartuje Jarní cena Brna
První příležitost vyrazit na Masarykův okruh dostane veřejnost 5. dubna, kdy je na programu běžecký závod Masaryk Run, který se loni na jaře kvůli začínající pandemii koronaviru nemohl uskutečnit.

Motorističtí fanoušci se mohou těšit na druhý dubnový víkend, kdy na závodní dráhu vyrazí bojovat o trofeje tuzemská motocyklová špička v rámci Jarní ceny Brna (9.–11. dubna).

Dále je na programu hned trojice atraktivních závodních víkendů. Nejprve je to souboj klasických závodních vozů Histo Cup (24. – 25. dubna) a do kalendáře se vrací i evropský šampionát Ferrari Challenge (29. – 30. května), který se na Masarykově okruhu naposledy představil v sezóně 2018.

Automobilové léto uzavře tradiční závodní podnik Masaryk Racing Days (4.–5. září), ve kterém se představí středoevropská okruhová elita. Chybět nebude ani populární formulový šampionát BOSS GP, kde startují i vozy Formule 1. Sezónu zakončí série Czech Drift Series (23.–24. říjen).

Uspořádání závodů závisí na vývoji epidemické situace
Kalendář pro sezónu 2021 je s ohledem na současnou situaci provizorní a faktická realizace podniků bude vždy záležet na aktuálním epidemickém vývoji a s ním souvisejících vládních opatřeních. „Pevně věříme, že se situace bude postupně zlepšovat a dokážeme tak v rámci možného rozvolňování opatření fanouškům všechny tyto podniky zprostředkovat,“ dodává Ivana Ulmanová.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...