Start sezóny Masarykova okruhu zpestří závod terénních aut

Brno, 3. dubna 2014 - Dokonalý asfalt a nablýskané vozy předních českých úpravců dostanou v neděli 6. dubna na Masarykově okruhu „špinavou“ konkurenci. Tradiční Tuning Show, veřejný závod do vrchu a sprinty na čtvrt míle totiž o víkendu doplní trialový závod terénních vozů Extreme Offroad Show. Další novinky čekají návštěvníky v paddocku, vyzkoušet si budou moci třeba i elektrické vodní skútry, kvůli kterým vznikne na Masarykově okruhu dokonce bazén.

Program FUNWAY Tuning Show se díky novým aktivitám rozšíří na více míst Masarykova okruhu. „Offroadový závod se pojede na terénním polygonu, který leží naproti tribuně C. Právě odtud bude na závody terénních aut nejlepší výhled, diváci ale mohou přijít i přes tribunu D,“ nastínila manažerka akce Iva Lacinová. Díky rozšíření programu nabídne Tuning Show i širší doprovodný program, který nebude zaměřen jen na řidiče upravených aut. Vstupné je 200 Kč za osobu a zahrnuje i parkování v paddocku Masarykova okruhu.

Tuning Show
Na tradičním zahájení sezony mohou návštěvníci poprvé po zimě vidět novinky, které vznikly v garážích českých úpravců vozů. Ty nejlepší vozy budou soutěžit v 10 hodin v takzvané Show & Shine zóně nejen o nejlepší vzhled, ale i o nejlepší zvuk hudební aparatury. Na dráhu Masarykova okruhu v tu dobu bude moci vyjet se svým vozem kterýkoliv řidič. „Ti, kteří si netroufnou sami, se mohou nechat svézt v závodních vozech týmů Mičánek Motorsport a Šenkýř Motorsport,“ upřesnila Lacinová.

Od 12 do 15 hodin pak souběžně probíhají sprinty na ¼ míle na cílové rovince Masarykova okruhu a veřejný závod do vrchu, který se jede proti směru hodinových ručiček ze Schwantzovy zatáčky. Čtvrtmílové sprinty budou nově vypsány i pro motocyklisty.

Offroad Extreme Show
Závod v jízdě po extrémních terénních překážkách najde své místo na terénním polygonu naproti tribuně C. Diváci se mohou těšit na balancování vozů na terénních překážkách. Trialová disciplína je založena doslova na milimetrové přesnosti při přejíždění překážek, na kterých je vůz takřka permanentně v nebezpečí, že se převrátí. „Ostatně při březnovém natáčení image filmu se právě to stalo. Vozy jsou naštěstí vybaveny klecí a s podobnými nehodami se počítá,“ podotkla Lacinová.

FUNWAY vodní skútry
Zřejmě poprvé v historii si budou moci návštěvníci Masarykova okruhu zajezdit na vodních dopravních prostředcích. Ve dvou bazénech umístěných v areálu si budou moci sami návštěvníci vyzkoušet, jak se ovládají elektrické vodní skútry dodané partnerem akce – společností FUNWAY CZ.

Motokárová KART Liga
O to, kdo se v srpnu utká v motokárovém závodu proti hvězdám MotoGP, se začne právě o víkendu bojovat na motokárové dráze Masarykova okruhu. Se začátkem sezony startuje i KART Liga – celosezonní soutěž v jízdě na motokárách, jejíž vítězové postoupí do finále proti pilotům MotoGP. V tabulce vyvěšené přímo v areálu motokárové dráhy mohou lidé sledovat, jak si vedou v porovnání se svými soupeři v průběhu celé sezony. Soutěž končí 7. srpna.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit