Motocyklový guru Keith Code na Grand Prix představí fanouškům svou knihu

Brno, 19. srpna 2013 - Stál u zrodu takových osobností motocyklového sportu, jako byl Wayne Rainey nebo Eddie Lawson. Na motocyklu učil jezdit Toma Cruise, Johna Travoltu nebo manželský pár Angelina Jolie a Brad Pitt. Jedna z největších autorit v motocyklovém sportu, Američan Keith Code, letos navštíví Grand Prix České republiky.

V sobotu 24. srpna se potká s fanoušky, kterým bude podepisovat nově vydaný český překlad své nejslavnější „učebnice motocyklového ježdění“ Twist of the Wrist II.

Keith Code navštíví Masarykův okruh vůbec poprvé. „Do Brna mě táhnou dva důvody. Zaprvé vydání překladu Twist of the Wrist, který jsme připravovali společně s Karlem Abrahamem a zadruhé závod Red Bull Rookies Cup, ve kterém startuje můj svěřenec Joe Roberts. A samozřejmě jsem hodně zvědavý na trať, Masarykův okruh je jeden z nejslavnějších motocyklových okruhů v Evropě,“ vysvětluje osmašedesátiletý Kaliforňan, který s motocyklovými závody začínal už na přelomu padesátých a šedesátých let. V polovině sedmdesátých let se začal cíleně věnovat teorii motocyklového závodění a vytvořil propracovanou metodiku ovládání motocyklu. Tu vyučuje v Kalifornské superbikové škole, kterou prošla řada dnešních účastníků mistrovství světa včetně Karla Abrahama.

Twist obalka

Principy, které Keith Code vyučuje ve své škole, pak formuloval do tří knih série Twist of the Wrist vydaných během osmdesátých a devadesátých let. „V autorizovaném českém překladu nyní vychází druhý díl, který obsahuje podstatu učení Keithe Codea. Keith s vydáním v České republice souhlasil i díky známosti s Karlem Abrahamem, který je autorem komentářů ke knize,“ vysvětlila výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Code si vymínil právo knihu osobně autorizovat. „V praxi to vypadalo tak, že jsme celou knihu, která byla přeložená do češtiny, překládali přímo s Keithem zpět do angličtiny, aby si ověřil, že jsme opravdu vše pochopili dobře. Teprve pak nám dal souhlas s vydáním,“ popsal Karel Abraham.

Twist of the Wrist II bude v prodeji od 23. srpna ve stáncích fan shopu Masarykova okruhu. Od 26. srpna ji bude možné objednat prostřednictvím e-shopu Automotodromu Brno. „Kniha bude volně v prodeji, zároveň bude ale sloužit jako učebnice pro kurz Motoškola SPORT, který vychází právě z jezdecké teorie Keithe Codea. Účastníci kurzu knihu dostanou zdarma,“ doplnila Ulmanová.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit