Hašek: Kraj i letos podpoří Velkou cenu v Brně deseti miliony korun

Brno, 16. července 2013 - Také v letošním roce podpoří Jihomoravský kraj uskutečnění motocyklové Velké ceny v Brně deseti miliony korun. V pondělní 15. července to v Brně potvrdil hejtman jihomoravského kraje Michal Hašek.

„Jihomoravský kraj i přes dopady hospodářské krize a přes velké výpadky daňových příjmů udržel letos výši podpory motocyklové GP v Brně. Na základě smlouvy s Automotodromem Brno bude organizátorům uhrazena částka 10 milionů korun za služby spojené s propagací Jihomoravského kraje v rámci této významné sportovní události, která již dávno překročila hranice města a regionu. Propaguje tak dobré jméno České republiky na celém světě a přináší stamiliony do státního rozpočtu. Je proto nutné najít pro velké sportovní akce jako je brněnská velká cena systémovou podporu právě ve státním rozpočtu. Bývalá vláda se k ní totiž chovala více než macešsky,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

„Partnerství s Jihomoravským krajem je pro nás v tuto chvíli nejstabilnější a to je přesně to, co dlouhodobě potřebujeme a budeme v příštích letech potřebovat ještě víc. Čeká nás jednání o prodloužení smlouvy s promotérem závodů na další ročníky a my se budeme muset rozhodnout, jestli jsme schopni zajištění závodu garantovat. Například holandský Assen, který spolu s Brnem patří k nejtradičnějším okruhům v šampionátu, nyní obnovil smlouvu až do roku 2021. To bychom si my v této chvíli nemohli dovolit,“ doplnila výkonná ředitelka a předsedkyně představenstva a společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Zdroj a foto: JMK


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit