Brně-střed bude všechny veřejné zakázky nad 50 tisíc zveřejňovat on-line

Brno, 29. července 2015 - Koalice na Brně-střed připravila zásadní změnu v zadávání veřejných zakázek. Všechna výběrová řízení v hodnotě nad 50 tisíc korun budou zveřejňována na internetu. Svou nabídku tak může předložit jakýkoliv zájemce.

pocitac on-line verejne zakazky brno stred

Vedení radnice si od tohoto kroku slibuje především finanční úspory v řádech milionů korun, transparentnost veřejných financí a zvýšení důvěry občanů a podnikatelů k radnici největší brněnské městské části.

„Kdokoliv se může zaregistrovat na webových stránkách městské části. Mailem bude upozorněn, že je veřejná zakázka vypsána. Dozví se to i z úřední desky,“ nastiňuje starosta Martin Landa. Výběrová řízení budou zveřejňována na adrese zakazky.stred.brno.cz.

Nový systém zadávání veřejných zakázek ná být podle radnice transparentní, snadno kontrolovatelný jak soutěžiteli, tak občany. Umožní vstup všem zájemcům o veřejnou zakázku. „Městské části může přinést úspory miliónů korun,“ dodává 2. místostarosta Jiří Švachula.

Zdroj: MČ Brno-střed


Související články:

Komentáře 

 
0 #2 Honza 2015-11-27 14:56
Jste velmi všímavá, paní Věro - ano je to tak, probíhá tam těžká cenzura! Kluci si tam zřejmě vytvořili politicko-propagandistick é centrum s klamavou doménou brnosever.cz, tak aby to budilo dojem, že jde o oficiální stránky MČ Brno-Sever a krmí voliče cenzurovanými informacemi...

Naštěstí voliči poděkovali Mgr. Janu Mandátovi za jeho "práci" 312-ti hlasy (výsledek voleb 2014).
 
 
0 #1 Věra K. 2015-11-27 14:48
Přátelé čtenáři POZOR na web Brnosever.cz!

NA SERVERU BRNOSEVER.CZ PROBÍHÁ CENZURA KOMENTÁŘŮ! Pod články pana Mandáta (kandidát v komunálkách za STAN) bylo několik čtenářských komentářů, které ani nebyly nikterak vulgární, jen se možná politicky nehodily do krámu. Vydržely tam pár hodin, poté byly smazány...

Takže buď pan Mandát, nebo pan administátor Měkyna (Mandátův kámoš z TOP09) cenzurují názory čtenářů! Jako za komunistů? Pánové by měli přiznat barvu!

Totéž se zřejmě týká i serveru Brnostred.cz, který má stejného vlastníka - tedy pana Měkynu :)

Čili demokratům doporučuji nečíst...
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...